کشتن صدها قطعه پرنده زنبورخوار در مراغه+ فیلم
کشتن صدها قطعه پرنده زنبورخوار در مراغه+ فیلم

فردی در اقدامی ناشایست موجب تلف شدن ۱۰۰ قطعه پرنده زنبورخوار در مراغه شد. به گزارش قلم پرس،از مراغه، غلامرضا زارع رئیس اداره حفاظت محیط زیست مراغه اظهار کرد: براساس گزارش‌های مردمی، یک نفر در اقدامی ناشایست با استفاده از سم موجب تلف شدن این تعداد پرنده در روستای نرج آباد شده است. وی افزود: روز […]فردی در اقدامی ناشایست موجب تلف شدن ۱۰۰ قطعه پرنده زنبورخوار در مراغه شد.

به گزارش قلم پرس،از مراغه، غلامرضا زارع رئیس اداره حفاظت محیط زیست مراغه اظهار کرد: براساس گزارش‌های مردمی، یک نفر در اقدامی ناشایست با استفاده از سم موجب تلف شدن این تعداد پرنده در روستای نرج آباد شده است.

وی افزود: روز گذشته با حضور عوامل انتظامی و یگان حفاظت محیط زیست فرد خاطی شناسایی و طبق ماده ۱۳ شکار و صید برای وی پرونده قضایی تشکیل می‌شود.

زارع اضافه کرد: این زنبوردار برای در امان ماندن کندوهایش با سمپاشی زنبورستان موجب تلف شدن این پرندها شده است.

به گفته رئیس اداره حفاظت محیط زیست مراغه، یک شهروند وظیفه شناس لاشه این پرنده‌ها را از اطراف زنبورستان فرد خاطی جمع‌آوری و در اختیار این اداره قرار داده است.

زارع ضمن ابراز تاسف از این اقدام ناشایست این زنبوردار بیان داشت: تلف شدن این پرنده‌ها موجب به هم خوردن اکوسیستم منطقه و محیط زیست می‌شود.

زنبورخوار پرنده‌ای با قامت بلند، باریک و پر‌های رنگارنگ است و از حشرات به ویژه زنبور تغذیه می‌کند.

 

انتهای پیام/۶۰۰۰۷/س/م