کرشمه بلورهای برف بر آسمان پائیزی تبریز+ فیلم
کرشمه بلورهای برف بر آسمان پائیزی تبریز+ فیلم

بارش برف ورود زمستان را در آذربایجان طنین‌انداز کرد تا کرشمه بلورهای برف بر آسمان پائیزی این استان نویدبخش روزهای پرنعمت باشد. به گزارش قلم پرس،از تبریز، در شصتمین روز از پائیز ۱۴۰۲ برخی نقاط آذربایجان‌شرقی به ویژه تبریز حال و هوای زمستانی گرفت. بارش برف که از بامداد امروز در برخی شهرهای آذربایجان‌شرقی آغاز […]بارش برف ورود زمستان را در آذربایجان طنین‌انداز کرد تا کرشمه بلورهای برف بر آسمان پائیزی این استان نویدبخش روزهای پرنعمت باشد.

به گزارش قلم پرس،از تبریز، در شصتمین روز از پائیز ۱۴۰۲ برخی نقاط آذربایجان‌شرقی به ویژه تبریز حال و هوای زمستانی گرفت. بارش برف که از بامداد امروز در برخی شهرهای آذربایجان‌شرقی آغاز شده حال و هوای زمستانی را در استان حاکم کرده است.

 

                                                بارش نخستین برف پائیزی در تبریز

امروز بار دیگر مردم تبریز رأفت و رحمت خداوند متعال را دیدند و با وجود کاهش دما در تبریز در اوج خوشحالی و شادمانی قرار گرفتند به طوریکه برخی از شهروندان با نظاره و لبخند به خاطر بارش باران و برخی دیگر با بیرون رفتن از منزل و قدم زدن زیر بارش باران یا باز کردن پنجره اتاقشان خدا را به خاطر این نعمت سپاس می‌گویند.

 

                                                        بارش برف در  مرند

                                               روستای گلجار کندی در شهرستان مرند

براساس این گزارش بارش برف از مرند، صوفیان  و ورزقان و شبستر گزارش شده است.

این گزارش حاکی است، بارش نخستین برف پائیزی در آذربایجان شرقی موجب روشن شدن بخاری‌ها در بسیاری از اماکن و منازل شهرها و روستاهای استان شد و مردم، لباس‌های زمستانی خود را به تن کردند.

هواشناسی استان آذربایجان شرقی را پیش بینی کرده بارش باران و در نقاط سردسیر و گردنه‌ها بارش برف در ساعات آینده ادامه داشته باشد.

مدیر روابط عمومی هواشناسی آذربایجان‌شرقی از بارش باران گاهی به صورت رگبار رعد و برق و در ارتفاعات و نواحی سردسیر بارش برف و مه و کاهش محسوس دما ۱۲-۶ درجه  تا اوایل چهارشنبه یکم آذر در تمام نواحی استان خبر داد.

پایان پیام/