چرا امسال نمک جامد در سطح شهر استفاده نمی‌شود؟/ استفاده ۵۰ میلیون کیلوگرم نمک در تبریز
چرا امسال نمک جامد در سطح شهر استفاده نمی‌شود؟/ استفاده ۵۰ میلیون کیلوگرم نمک در تبریز

چرا امسال نمک جامد در سطح شهر استفاده نمی‌شود؟/ استفاده ۵۰ میلیون کیلوگرم نمک در تبریز شهردار تبریز خواستار همراهی شهروندان و اصحاب رسانه جهت حذف روش سنتی نمک پاشی و اجرای طرح محلول پاشی معابر در زمستان سال جاری شد. به گزارش خبرگزاری فاس از تبریز، یعقوب هوشیار عصر امروز در گفت وگو با […]


چرا امسال نمک جامد در سطح شهر استفاده نمی‌شود؟/ استفاده ۵۰ میلیون کیلوگرم نمک در تبریز


شهردار تبریز خواستار همراهی شهروندان و اصحاب رسانه جهت حذف روش سنتی نمک پاشی و اجرای طرح محلول پاشی معابر در زمستان سال جاری شد.

به گزارش خبرگزاری فاس از تبریز، یعقوب هوشیار عصر امروز در گفت وگو با خبرنگاران اظهار کرد: شهرداری تبریز در راستای حفاظت از محیط زیست، برای نخستین بار از سال جاری با حذف نمک پاشی های زمستانه و اجرای شیوه نوین محلول پاشی نسبت به یخ زدائی معابر در زمستان اقدام خواهد کرد.

شهردار تبریز با بیان اینکه زمستان سال گذشته ۵۰ هزار تن نمک در سطح شهر مورد استفاده قرار گرفته بود، افزود: این میزان نمک معادل ۵۰ میلیون کیلوگرم بوده و با احتساب جمعیت دو میلیونی برای شهر تبریز سهم هر شهروند تبریزی ۲۵ کیلوگرم نمک بوده است.

وی با اشاره به آثار تخریب زای نمک تصریح کرد: آسیب های ناشی از نمک پاشی در حوزه های مختلف اعم از تخریب آسفالت، آسیب رساندن به فضای سبز، نفوذ به آبهای زیرزمینی و همچنین ایجاد مشکلات ریوی و تنفسی برای شهروندان نمود پیدا کرده و سالها در سطح شهر باقی می ماند.

شهردار تبریز حذف نمک پاشی را اقدامی در راستای حفظ منابع شهری و چشم اندازی برای آینده توصیف کرد و گفت: محلول‌های دوستدار محیط زیست در مناطق ۱۰گانه تولید و استفاده خواهد شد که با استفاده از نظرات متخصصان و اساتید دانشگاه و استفاده از شیوه های علمی و دوستدار محیط زیست تولید شده و تا ۳۰ درجه زیر صفر مقاومت خواهد داشت.

وی تاکید کرد: از تمام شهروندان و اصحاب رسانه تقاضا داریم در راستای اجرای این طرح یاری گر مدیریت شهری بوده و جهت حفاظت از محیط زیست و پاسداری از منابع شهری همراه ما باشند.

پایان پیام/