پیوند ناگسستنی مردم با انقلاب و نظام از دستاوردهای حماسه ۹ دی بود
پیوند ناگسستنی مردم با انقلاب و نظام از دستاوردهای حماسه ۹ دی بود

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی گفت: یکی از پیامدهای منفی فتنه ۸۸ افزایش مطالبات دشمن در مذاکرات هسته‌ای بود. به گزارش قلم پرس به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل‌هاشم ظهر امروز در جمع مسوولان و قشرهای مختلف مردم شهرستان بناب به مناسبت حماسه بزرگ ۹ دی با بیان اینکه نهم دی‌ماه […]

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی گفت: یکی از پیامدهای منفی فتنه ۸۸ افزایش مطالبات دشمن در مذاکرات هسته‌ای بود.

به گزارش قلم پرس به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل‌هاشم ظهر امروز در جمع مسوولان و قشرهای مختلف مردم شهرستان بناب به مناسبت حماسه بزرگ ۹ دی با بیان اینکه نهم دی‌ماه نقطه درخشان در تاریخ پرافتخار ایران اسلامی است؛ اظهار داشت: این روز برگ زرین دیگری بر افتخارات مردم ایران اسلامی بود و هیچ‌وقت فراموش نخواهد شد.

وی تصریح کرد: ۹ دی‌ماه نماد عزت، نماد استقلال و نماد بصیرت مردمی بود که تا پای جان از اصول اسلام محافظت کردند.

امام جمعه تبریز با تأکید بر اینکه روز ۹ دی نباید در تاریخ انقلاب اسلامی به فراموشی سپرده شود؛ گفت: توطئه‌های دشمنان نظام در سال ۸۸ توطئه‌ای مذبوحانه برای تلخ کامی مردم از شیرینی حضور ۴۰ میلیونی مردم ایران در پای صندوق‌های رأی بود و حضوری که می‌توانست به استحکام بیشتر داخلی و نفوذ منطقه‌ای جمهوری اسلامی در عرصه جهانی به عنوان یک کشور مهم و تأثیرگذار منجر شود، وقایع پس از انتخابات باعث شد دشمنان نظام جمهوری اسلامی به دین حمله کنند و در روز عاشورا با آتش زدن مسجد به قداست عاشورا جسارت کردند.

 آل‌هاشم اذعان کرد: نبود شناخت، بصیرت و زمان‌شناسی عده‌ای معدود در داخل توطئه از پیش طراحی شده دشمنان را در سال ۸۸ اجرایی کرد که پیامدهای منفی آن هنجارشکنی و توهین به مقدسات مردم در روز عاشورا را به دنبال داشت.

وی تصریح کرد: در همان برهه تاریخی در حالی که مقامات آمریکایی به نقش بی‌بدیل ایران در منطقه اذعان داشتند، جریانات پس از انتخابات فشارها، زیاده خواهی و تحریم‌ها را علیه مردم تشدید کرد.

نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان‌شرقی سپس در تشریح پیامدهای منفی فتنه ۸۸ اظهار کرد: یکی از پیامدهای منفی فتنه ۸۸ افزایش مطالبات دشمن در مذاکرات هسته‌ای بود.

آل‌هاشم همچنین یکی از برکات ۹ دی را تقویت پیوند ناگسستنی مردم با نظام و مقام معظم رهبری دانست و بیان کرد: با وجود تمام مشکلات اقتصادی که مقداری از آن از ناحیه دشمنان و مقداری دیگر نیز از بی‌تدبیری مسوولان داخلی ناشی می‌شود، مردم به نظام علاقمند هستند.

وی خاطرنشان کرد: حماسه ۹ دی مردم سراسر کشور فتنه دشمنان را ناکام و نقش بی‌بدیل بصیرت و رهبری داهیانه مقام معظم رهبری را در خنثی‌سازی نقشه‌های مستکبران بر همگان روشن ساخت.

امام جمعه تبریز اذعان کرد: پیوند ناگسستنی مردم با انقلاب و نظام اسلامی از دستاوردهای حماسه روز بصیرت و میثاق امت با ولایت است که ملت ایران در برابر رفتارهای ضددینی تا پای جان ایستادند.

حجت‌الاسلام آل‌هاشم در ادامه گفت: در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی دشمنان در تلاش هستند با تمرکز بر روی مشکلات اقتصادی و دامن زدن به برخی اعتراضات داخلی جشن‌های پیروزی انقلاب اسلامی را کم‌رنگ کنند اما همان‌طوریکه در برهه‌های مختلف پاسخ مردم به بدخواهان نظام دندان‌شکن بود، این بار نیز با مشت‌های گره کرده پاسخ یاوه‌گویان را خواهند داد. چرا که تنها استان آذربایجان‌شرقی ۱۰ هزار شهید تقدیم انقلاب کرده است. مگر می‌توان از کنار این خون‌ها بی‌تفاوت گذشت؟!

آل‌هاشم، وحدت را تنها رمز پیروزی ایران اسلامی دانست و تصریح کرد: موضع مردم و مسوولان با هر سلیقه سیاسی باید در برابر دشمنان اتحاد و همدلی باشد.

وی از امام جمعه بناب، فرماندار، مسوولان، نهادهای نظامی، انتظامی و امنیتی، خانواده‌های معظم شهدا ، طلاب، روحانیون و سایر قشرهای مختلف مردم به‌خاطر حضور پرشکوه در مراسم ۹ دی تقدیر و تشکر کرد.