پیداشدن اجساد ۲ کوهنورد در ارتفاعات میشو  پس از ۳ ماه
پیداشدن اجساد ۲ کوهنورد در ارتفاعات میشو  پس از ۳ ماه

پیکرهای ۲ تن از کوهنوردان جانباخته در ارتفاعات میشو از ناحیه بنیس و شانجان شبستر پس از ۸۹ روز پیدا شد. به گزارش قلم پرس،از شبستر،  تقی خبازی رئیس جمعیت هلال‌احمر شهرستان شبستر عصر امروز در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: بعد از گذشت ۳ ماه از مفقود شدن دو کوهنورد  بنیسی در […]پیکرهای ۲ تن از کوهنوردان جانباخته در ارتفاعات میشو از ناحیه بنیس و شانجان شبستر پس از ۸۹ روز پیدا شد.

به گزارش قلم پرس،از شبستر،  تقی خبازی رئیس جمعیت هلال‌احمر شهرستان شبستر عصر امروز در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: بعد از گذشت ۳ ماه از مفقود شدن دو کوهنورد  بنیسی در ۲۵ دیماه ۱۴۰۰ در ارتفاعات میشو از طرف شانجان شبستر، امروز  پنجشنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۱ ،پیکر  بی جان این  دو کوهنورد حوالی ساعت ۱۲ ظهر، توسط یکی از کوهنوردان در ارتفاعات میشوداغ (چای دره ) در ضلع شمالی قره داشلار ( داخل دره )  پیدا و مراتب  برای رهاسازی و  انتقال پیکرهای جانباختگان به هلال احمر شبستر اعلام شد .

وی افزود: نیروهای جمعیت هلال احمر شبستر با هماهنگی معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان به محل اعزام و با کمک کوهنوردان و اهالی منطقه و سایر دستگاهها ضمن رها سازی، اجساد جانباختگان را  در کیسه جسد گذاشته و  بعد از  انتقال، جهت طی مراحل قانونی به مراجع زیربط تحویل دادند .

روز شنبه ۲۵ دی ماه سال ۱۴۰۰ دو تن کوهنورد اهل بنیس شبستر در کوههای میشو این شهرستان مفقود شده بودند که  تیم های امدادی هلال احمر استان و شهرستان‌ها عملیات گسترده‌ای را برای یافتن آنها در ارتفاعات میشو ترتیب داده بودند که انباشت برف در صخره‌ها و دره‌ها که گاه به چندین متر می‌رسید امکان  جستجو را غیرممکن ساخته بود.

 

انتهای پیام/