پیام السیسی به رئیس‌جمهور لبنان در ارتباط با تشکیل دولت
پیام السیسی به رئیس‌جمهور لبنان در ارتباط با تشکیل دولت

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، شبکه لبنانی «mtv»، عصر امروز (دوشنبه)، گزارش داد که «سامح شکری» وزیر امور خارجه مصر پیامی از جانب «عبدالفتاح السیسی» رئیس‌جمهور این کشور به «میشل عون» همتای لبنانی او تحویل می‌دهد. این شبکه لبنانی خبر داد به اطلاعاتی دست یافته است که نشان می‌دهد، وزیر امور خارجه مصر برای […]

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، شبکه لبنانی «mtv»، عصر امروز (دوشنبه)، گزارش داد که «سامح شکری» وزیر امور خارجه مصر پیامی از جانب «عبدالفتاح السیسی» رئیس‌جمهور این کشور به «میشل عون» همتای لبنانی او تحویل می‌دهد.

این شبکه لبنانی خبر داد به اطلاعاتی دست یافته است که نشان می‌دهد، وزیر امور خارجه مصر برای هموار کردن موانع موجود بر سر تشکیل دولت در این کشور تلاش خواهد کرد.

در ادامه این گزارش آمده است که به منظور تحقق این هدف، او با چند تن از مقامات لبنانی از جمله «نبیه بری» رئیس پارلمان و «سعد الحریری» مأمور تشکیل کابینه در این کشور دیدار خواهد کرد.

مطابق با این گزارش، وزیر امور خارجه مصر، روز چهارشنبه هفته جاری، وارد بیروت خواهد شد.

کشور لبنان در تاریخ چهارم اوت سال ۲۰۲۰ (۱۴ مرداد) در بندرگاه بیروت شاهد  انفجاری مهیب بود؛ انفجاری که بیش از ۱۹۰ کشته و ۶۵۰۰ مجروح به دنبال داشت.

به دنبال این انفجار و تشدید بحران سیاسی در این کشور «حسان دیاب»‌ نخست‌وزیر پیشین این کشور استعفا کرد و «مصطفی ادیب» با رأی پارلمان لبنان به عنوان مأمور تشکیل کابینه در این کشور انتخاب شد با این حال، او نیز پس از گذشت چند هفته انصراف خود را اعلام کرد تا اینکه «سعد الحریری»‌ نخست‌وزیر اسبق لبنان به عنوان مأمور جدید تشکیل کابینه در این کشور انتخاب شد اما او نیز تا امروز موفق به تشکیل کابینه جدید نشده و با «میشل عون» رئیس‌جمهور لبنان به اختلاف برخورده است.

انتهای پیام/