به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، سخنگوی وزارت دفاع چین در انتقاد از قصد دولت آمریکا برای تقویت بودجه نظامی هنگفت این تاکید کرد، این اقدام ناشی از اختلال روانی و روان‌پریشی برخی از اعضای خاص دولت جو بایدن است. «وو کیان» سخنگوی وزارت دفاع چین در نشست خبری روز پنجشنبه (امروز) خود در پکن […]

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، سخنگوی وزارت دفاع چین در انتقاد از قصد دولت آمریکا برای تقویت بودجه نظامی هنگفت این تاکید کرد، این اقدام ناشی از اختلال روانی و روان‌پریشی برخی از اعضای خاص دولت جو بایدن است.

«وو کیان» سخنگوی وزارت دفاع چین در نشست خبری روز پنجشنبه (امروز) خود در پکن با سوالی درباره گزارش‌ها درباره قصد دولت آمریکا برای افزایش بودجه نظامی این کشور مواجه شد.

به گزارش خبرگزاری تاس، سخنگوی وزارت دفاع چین در پاسخ به این سوال به خبرنگاران گفت: «برای مدتی زمانی است که برخی از نمایندگان دولت ایالات متحده قادر نبوده‌اند خودشان را از دست روان‌پریشی شیدایی و توهم آزار و اذیت رها کنند. آنها غرق در گمانه‌زنی‌ها در خصوص آنچه به اصطلاح تهدید چین نامیده می‌شود، شده‌اند و به طرزی غیر منطقی درباره موضوع “چالش‌ ناشی از چین” مبالغه می‌کنند».

وی ادامه داد: «این موضوع تجسم نوعی از اختلال روانی است که می‌تواند علاوه بر آسیب زدن به خودشان، تنها باعث آسیب زدن به دیگران شود».


«وو کیان» سخنگوی وزارت دفاع چین

 

وو کیان افزود: «چین هیچ قصدی برای تهدید کردن دیگر کشورها یا گرفتن هیچ گونه ژستی برای تهدید آنها ندارد البته اگر کسی چین را تهدید کند یا به چالش بکشد، ما هیچ گزینه دیگری به جز پاسخ دادن نخواهیم داشت».

اخیرا برخی رسانه‌های آمریکایی در گزارشی به نقل از «اداره مدیریت و بودجه ایالات متحده آمریکا» خبر دادند که دولت در نظر دارد برای مصارف نظامی از کنگره این کشور درخواست ۷۱۵ میلیارد دلار بکند.

همچنین گزارش شده که این دفتر برای تامین بودجه دفاعی ملی آمریکا، خواهان ۷۵۳ میلیارد دلار است که بخش اعظم این بخش از بودجه در اختیار پنتاگون قرار خواهد گرفت.

بنا بر گزارش رسانه‌های آمریکایی، با احتساب این بودجه‌های درخواستی دولت برای سال ۲۰۲۲، بودجه پنتاگون در قیاس با بودجه سال مالی قبل افزایش ۱.۶ درصدی خواهد کرد.

مقام‌های دولت جو بایدن و شخص رئیس‌جمهور این کشور بارها ادعا کرده‌اند که واشنگتن برای مهار چین و روسیه به این بودجه‌ نظامی هنگفت نیاز دارد.

انتهای پیام/ص