به گزارش قلم پرس از تبریز، ساسان فرشی‌حق‌رو  اظهار داشت: در طول سال  ۹۹ با هدف شناسایی وعلامت‌گذاری ترازوها و باسکول‌های قانونی، تعداد دو هزار و ۳۶ ترازو و باسکول در این استان مورد بازرسی قرار گرفته وپلمپ گذاری شده است. وی افزود: این طرح در سه حوزه؛ ترازوهای تولیدداخل دارای پروانه کاربرد علامت استاندارد،ترازوهای […]

به گزارش قلم پرس از تبریز، ساسان فرشی‌حق‌رو  اظهار داشت: در طول سال  ۹۹ با هدف شناسایی وعلامت‌گذاری ترازوها و باسکول‌های قانونی، تعداد دو هزار و ۳۶ ترازو و باسکول در این استان مورد بازرسی قرار گرفته وپلمپ گذاری شده است.

وی افزود: این طرح در سه حوزه؛ ترازوهای تولیدداخل دارای پروانه کاربرد علامت استاندارد،ترازوهای که بطور قانونی وارد کشور شده اند و همچنین ترازوهای مورد استفاده صنوف، که موردآزمون دوره‌ای قرار گرفته است و دارای برچسب صحت عملکرد هستند، انجام شده است.

فرشی همچنین اضافه کرد: با اجرای این طرح ترازوها و باسکول‌های قانونی ‌از ترازوها و باسکول‌های غیرقانونی و قاچاق شناسایی می شود.

وی یادآور شد: این پلمپ‌ها  به کد ۱۰ رقمی مجهز است که امکان ردیابی ترازوها را  فراهم می‌کند.

مدیرکل استاندارد استان افزود: با توجه به اجباری بودن استاندارد وسایل سنجش و توزین و الزامات قانونی در مورد صحت عملکرد و کالیبره بودن این وسایل همه واحدهای صنفی ارائه دهنده کالا و خدمات موظف هستند ضمن استفاده از وسایل سنجش استاندارد، از صحت عملکرد وسایل توزین مورد استفاده خود  مطمئن شوند.

وی تصریح کرد: براساس این آزمون ها، تمامی ترازوها ، وزنه ها و سایر وسایل سنجش که در داد و ستدهای عمومی  وروزانه به کار برده می‌شوند توسط مجری طرح آزمون دوره‌ای مورد بررسی و آزمایش قرار گرفته و در صورت تایید صحت و سقم کار، گواهی صحت عملکرد صادرشده و بصورت بر چسب روی وسیله توزین الصاق خواهد شد.

فرشی از شهروندان خواست تا  به برچسب صحت عملکرد برای اطمینان از کارکرد درست وسایل سنجش دقت کنند، لازم به ذکر است که برچسب صحت عملکرد شامل نام وسیله، شماره شناسایی، تاریخ آزمون، تاریخ انقضاء و کد آزمایش‌کننده بر روی ترازوها می باشد.

انتهای پیام/۶۰۰۰۱