پرویز هادی مدال طلای بازی‌های آسیایی را بر گردن آویخت
پرویز هادی مدال طلای بازی‌های آسیایی را بر گردن آویخت

پرویز هادی آزادکار وزن ۱۲۵ کیلوگرم ایران برای دومین مرتبه مدال طلای بازی‌های آسیایی را بر گردن آویخت تا تیم ملی کشتی آزاد ایران با ۳ طلا و یک برنز به کار خود در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ پایان دهد. به گزارش قلم پرس، در پایان رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ در جاکارتا پایخت […]

پرویز هادی آزادکار وزن ۱۲۵ کیلوگرم ایران برای دومین مرتبه مدال طلای بازی‌های آسیایی را بر گردن آویخت تا تیم ملی کشتی آزاد ایران با ۳ طلا و یک برنز به کار خود در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ پایان دهد.

به گزارش قلم پرس، در پایان رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ در جاکارتا پایخت اندونزی، پرویز هادی آزادکار وزن ۱۲۵ کیلوگرم ایران و آخرین نماینده ایران در این رقابت‌ها در دیدار فینال برابر ژی‌وی دنگ دارنده ۲ مدال برنز آسیا و نفر پنجم جهان در سال ۲۰۱۳ از چین رفت و در پایان با نتیجه ۷ بر صفر به برتری رسید و سومین و آخرین مدال طلای کشتی آزاد ایران در این رقابت‌ها را بر گردن آویخت. کیومرث هاشمی رئیس سابق کمیته ملی المپیک مدال هادی را بر روی سکو اهدا کرد.

هادی که مدال طلای بازی های آسیایی ۲۰۱۴ اینچئون را در کارنامه خود دارد، پیش از این در دور نخست مقابل سومیت از هند در یک مبارزه آسان و در همان وقت نخست با نتیجه ۱۰ بر صفر به برتری رسید و راهی یک چهارم نهایی شد. وی سپس به مصاف اولگ بولتین از قزاقستان رفت و در پایان در مدت زمان ۴ دقیقه حریف خود را با نتیجه ۱۰ بر صفر از پیش رو برداشت و در نیمه نهایی نیز برابر داوید مودزمانشویلی دارنده مدال نقره المپیک، برنز جهان و قهرمان آسیا وکشتی‌گیر گرجستانی‌الاصل از ازبکستان با نتیجه ۱۱ بر ۸ به برتری رسید و راهی فینال شد.

به این ترتیب تیم ملی کشتی آزاد ایران که با ۶ کشتی‌گیر در این رقابت ها حاضر شده بود با ۳ مدال طلای حسن یزدانی در وزن ۸۶ کیلوگرم ،علیرضا کریمی در وزن ۹۷ کیلوگرم و پرویز هادی در وزن ۱۲۵ کیلوگرم و یک برنز رضا اطری در وزن ۵۷ کیلوگرم به کار خود در این رقابت‌ها پایان داد.

مهران نصیری در وزن ۶۵ کیلوگرم به عنوانی بهتر از سیزدهمی نرسید و مصطفی حسین‌خانی نیز در وزن ۷۴ کیلوگرم پنجم شد.

نیمی از مدالهای طلای کشتی آزاد بازیهای آسیایی به شاگردان رسول خادم رسید تا کاروان ایران با ۳ طلای کشتی جایگاه خوبی در جدول مدالها داشته باشد.

از فردا مسابقات کشتی فرنگی آغاز می شود.

قهرمانان کشتی آزاد بازیهای آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا

وزن ۵۷ کیلوگرم:

۱- بخبایار اردنبات (مغولستان)

۲- سونگ  کانگ کوم (کره شمالی)

۳- رضا اطری (ایران) و یوکی تاکاهاشی (ژاپن)

وزن ۶۵ کیلوگرم:

۱- باجرانگ (هند)

۲- دایچی تاکاتانی (ژاپن)

۳- سراج‌الدین خاسانف (ازبکستان) و سایات بک اوکاسف (قزاقستان)

وزن ۷۴ کیلوگرم:

۱- بکزاد عبدالرحمانف (ازبکستان)

۲- دانیار کایسانف (قزاقستان)

۳- بیونگ مین کنگ (کره جنوبی) و یوهی فوجی نامی (ژاپن)

۵- مصطفی حسینخانی (ایران)

وزن ۸۶ کیلوگرم:

۱- حسن یزدانی (ایران)

۲- میشل ابونادر (لبنان)

۳- اویتومن اورگودول(مغولستان) و آدیلت داولومبایف(قزاقستان)

وزن ۹۷ کیلوگرم:

۱-علیرضا کریمی (ایران)

۲-ماگومد موس‌ی‌یف(قرقیزستان)

۳-جائه‌گانگ کیم(کره‌جنوبی) و ماگومد ابراگیموف(ازبکستان)

۱۲۵ کیلوگرم:

۱- پرویز هادی (ایران)

۲- ژی‌وی دنگ (چین)

۳- دیوید مودزامانشویلی (ازبکستان) و کونگ جین نام (کره جنوبی)

منبع: ایسنا