پالایشگاه  تبریز از حفاظت محیط زیست استان اخطار گرفت
پالایشگاه  تبریز از حفاظت محیط زیست استان اخطار گرفت

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان  آذربایجان شرقی گفت : پالایشگاه تبریز به علت عدم رعایت ضوابط زیست محیطی و انتشار بوی نامطبوع  اخطار گرفت.

به گزارش قلم پرس به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی : حسن عباس نژاد مدیر کل حفاظت محیط زیست استان ضمن بازدید از کلیه خطوط فرآیندی گفت: پایش های به عمل آمده و گزارشات مردمی واصله در خصوص انتشار بوی نامطبوع  حاصل از متصاعد شدن ترکیبات مرکاپتان در اطراف پالایشگاه تبریز بوده و منشا انتشار بدلیل بروز مشکل فنی در خطوط  مواصلاتی و نشتی در یکی از مخازن آن بوده است.
وی افزود : ایرادات از نزدیک بررسی و بلافاصله اقدامات اصلاحی و تعمیرات لازم از سوی مدیریت فنی پالایشگاه انجام گرفت  که نهایتا مشکل آلودگی ایجاد شده در حال مرتفع شدن است.
عباس نژاد اضافه کرد : در این خصوص اخطاریه های لازم به مدیریت پالایشگاه در خصوص جلوگیری از حوادث مشابه صادر گردید.
وی افزود: با توجه به ماهیت فرآیند تولید صنایع نفتی بروز برخی حوادث و آلودگی های لحظه ای در اثر نقص فنی قابل پیش بینی نبوده که در موارد مشابه و بروز هر گونه آلودگی با توجه به پایش های مستمر شبانه روزی این اداره کل موارد احصاء و اقدامات قانونی لازم معمول می گردد.
وی گفت: قطعاً باید جلوی آلودگی پالایشگاه تبریز گرفته شود، وبرای اجرای صحیح  برنامه اجرای طرح های کاهش اثرات زیست محیطی پالایشگاه تبریز ارائه شود.
مدیر کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی در پایان با تاکید بر اینکه  سیستم های سنجش آلودگی آنلاین حفاظت محیط زیست در پالایشگاه تبریز مستقر هستند، گفت: آلودگی و بوی نامطبوع متصاعد شده مطابق ضرب الا عجل تعیین شده  برای پالایشگاه پیگیری خواهد شد.
افزودنی است مدیر کل حفاظت محیط زیست استان به صورت شبانه از محله کوجووار بازدید و با اهالی گفتگو کرده بود و امروز نیز به همراه معاونت تخصصی و کارشناسان ذیربط از پالایشگاه تبریز بازدید کرد.