پاسخ ستاد کل نیروهای مسلح به اظهارات نماینده مجلس با موضوع هدیه ادکلن خارجی
پاسخ ستاد کل نیروهای مسلح به اظهارات نماینده مجلس با موضوع هدیه ادکلن خارجی

ستاد کل نیروهای مسلح در اطلاعیه ای اظهارات حاجی دلیگانی – نماینده مجلس شورای اسلامی – مبنی بر این که این ستاد به عنوان هدیه برای نمایندگان مجلس ادکلن خارجی ارسال کرده است را خلاف واقع و نسنجیده دانست. به گزارش ایسنا، متن جوابیه ستاد کل نیروهای مسلح به شرح زیر است: «بسم‌الله الرحمان‌ الرحیم […]

ستاد کل نیروهای مسلح در اطلاعیه ای اظهارات حاجی دلیگانی – نماینده مجلس شورای اسلامی – مبنی بر این که این ستاد به عنوان هدیه برای نمایندگان مجلس ادکلن خارجی ارسال کرده است را خلاف واقع و نسنجیده دانست.

به گزارش ایسنا، متن جوابیه ستاد کل نیروهای مسلح به شرح زیر است:

«بسم‌الله الرحمان‌ الرحیم

به دنبال اظهارات نسنجیده و خلاف واقع جناب آقای حسینعلی حاجی دلیگانی، نماینده مردم شریف شاهین‌شهر و میمه در مجلس شورای اسلامی در دقایق پایانی جلسه مورخ ۹۶/۱/۱۵ صحن مجلس با عنوان هدیه‌ ادکلن خارجی به نمایندگان مجلس توسط رئیس ستاد کل (تحت عنوان اخطار اصل ۱۱۰ قانون اساسی) و اصلاح و عذرخواهی نکردن ایشان از همان تریبون پس از گذشت دو روز و با وجود توصیه نمایندگان محترم مجلس و توضیح به ایشان و پذیرش ایشان به اصلاح اظهارات خویش در جلسه چهارشنبه مورخ ۹۶/۱/۱۶ مجلس، لازم دیده شد جهت تنویر افکار هموطنان عزیز توضیحات لازم ارائه شود.

۱- در پایان تلاش مجاهدانه نمایندگان مجلس شورای اسلامی در تدوین و درج ملاحظات دفاعی و امنیتی در قانون برنامه‌ پنج ساله ششم کشور، معاون حقوقی و امور مجلس ستاد کل نیروهای مسلح پیشنهاد نمود لوحی جهت تقدیر از تعداد معدودی (انگشت‌شمار) از نمایندگان موثر در این موضوع با امضاء رئیس ستاد کل تقدیم شود که این مسئله در اواخر اسفندماه سال ۹۵ به انجام رسید.

۲- معاون حقوقی و امور مجلس ستاد کل به همراه این لوح تقدیر صرفا برای تعداد مذکور که عموما سابقه خدمت نظامی داشته‌اند (بازنشسته نیروهای مسلح) از جمله نماینده مذکور به عنوان همکار و تشکر و قدردانی عطری معمولی تهیه نموده و به همراه الواح تقدیر به نمایندگان ذکر شده، تقدیم نموده است.

۳- تاکید ستاد کل نیروهای مسلح بر ضرورت رعایت صرفه و صلاح بیت‌المال و خودداری از خرید کالاهای خارجی که در داخل کشور  تولید می‌شود، در سرتاسر نیروهای مسلح با دستورالعمل‌های مکرر ستاد کل جاری است.

۴- این که نامبرده بدون سوال از کم و کیف ماجرا از سایر نمایندگان مجلس و معاونت حقوقی و امور مجلس ستاد کل و شناختن فرد مسئول در تهیه‌ یک هدیه ناچیز، این گونه اظهارات ناصواب و فتوای حرمت شرعی قطعی صادر کند و بدون توجه به حرمت قطعی تهمت در اسلام  آن هم به فردی که مسئولیت در اصل ماجرا نداشته است، جای تامل اساسی دارد.

۵- ستاد کل نیروهای مسلح پی‌گیری حقوقی و قضایی اظهارات خلاف واقع و نسنجیده نماینده مذکور را از طریق هیات نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس شورای اسلامی و مرجع قضایی را برای خود محفوظ می‌دارد.

ستاد کل نیروهای مسلح ضمن قدردانی مجدد از تلاش رئیس و نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی در اجرای صحیح وظیفه خطیر قانونی خود، امید دارد نمایندگان محترم همان گونه که در اکثر موارد این طور است، در بیان نکات و ایراد سخنان از تریبون در حال پخش این نهاد مقدس، سخنان و نکات مورد نظر خود را به طور صحیح و متقن و به دور از بی‌اخلاقی بیان دارند و موجبات نگرانی و دغدغه‌ بی‌جهت و وهن نهاد مقدس مجلس و نمایندگان ملت شریف را فراهم نیاورند.

مشاور رئیس ستاد کل و رئیس معاونت حقوقی و امور مجلس نیروهای مسلح

سرتیپ۲ پاسدار مسعود مطهر »