پارک‌های موضوعی مهارت در تبریز راه‌اندازی می‌شود
پارک‌های موضوعی مهارت در تبریز راه‌اندازی می‌شود

شهردار تبریز از راه اندازی پارک های موضوعی مهارت در این شهر خبر داد.

به گزارش قلم پرس از تبریز، یعقوب هوشیار امروز در دیدار با مدیرکل سازمان فنی و حرفه ای آذربایجان شرقی با بیان اینکه مساجد در کنار امور مذهبی و معنوی می‌توانند جایگاهی برای امر مهارت آموزی کودکان و نوجوانان باشند، اظهار کرد: آموزش های متناسب با سرمایه گذاری ها و نیازهای مختص منطقه منجر به اثربخشی و کارایی هرچه بیشتر این آموزش ها خواهد شد.

وی ادامه داد: نقش آفرینی و همکاری اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان در خصوص طرح مساجد مهارت محور می تواند شتاب بیشتری به اجرای آن بدهد.

شهردار تبریز از راه اندازی پارک های موضوعی مهارت خبر داد و گفت: کارهای کارشناسی این پارک ها با مشارکت شورای شهر تبریز و اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان انجام می شود.

هوشیار افزود: این مجموعه از فعالیت ها برای شهری همچون تبریز که به عنوان دومین شهر صنعتی ایران، دومین شهر دانشگاهی و قطب گردشگری و صنعت و هنر معروف است، ضروری است.

میزبانی شهرداری تبریز از نخبگان و شرکت‌های دانش‌بنیان آذربایجان‌شرقی

شهردار تبریز گفت: برای اولین بار در کشور هر هفته روزهای چهارشنبه را به شرکت‌های دانش‌بنیان، نخبگان، صاحبان فکر وایده و نوآوران اختصاص می‌دهیم.

یعقوب هوشیار اظهار کرد: شهرداری تبریز با توجه به نامگذاری  امسال از سوی مقام معظم رهبری به نام تولید، اشتغال و دانش بنیان، پیشگام این حرکت شده و یک روز در هفته را برای نخبگان، صاحبان ایده و تفکر و اندیشه اختصاص داده است.

وی افزود: برای اولین بار در کشور چهارشنبه هر هفته میزبان نخبگان و شرکت‌های دانش‌بنیان در حوزه‌های مختلف خواهد بود و هر نوع طرح، نوآوری در حوزه مدیریت شهری و دیگر حوزه‌های مدیریتی در  جلسات از سوی نخبگان و شرکت‌های دانش‌بنیان طرح خواهد شد.

هوشیار اضافه کرد: طرح‌های ارائه شده توسط نخبگان در حوزه مدیریت شهری به کمیته پایش و ارزیابی شهرداری تبریز رفته و پس از بررسی لازم برخی از آنها اجرایی خواهد شد.

شهردار تبریز تصریح کرد: طرح‌های ارائه شده در دیگر حوزه ها که مربوط به ادارات و دستگاه‌های دولتی  دیگر است، توسط شهرداری و برای بهره‌مندی بیشتر به آن ادارات دولتی ارجاع داده خواهد شد.

وی یادآور شد: در روزهای آتی چگونگی حضور نخبگان و شرکت‌های دانش‌بنیان در این جلسات و نحوه ارائه ایده‌ها به صورت دقیق از پایگاه خبری تحلیلی شهریارنیوز اطلاع رسانی خواهد شد.

انتهای پیام/