وقتی  تکثر کمیته‌ها و دستورالعمل‌ها به مشکل تبدیل می‌شود
وقتی  تکثر کمیته‌ها و دستورالعمل‌ها به مشکل تبدیل می‌شود

معاون سیاسی، فرهنگی و اجتماعی استاندار آذربایجان‌شرقی با تاکید بر لزوم اجرای طرح یاری‌گران زندگی در روستاها گفت: بعضا شرایطی به وجود می‌آید که تکثر کمیته‌ها، دستورالعمل‌ها و کمیسیون‌ها خودشان به مشکل تبدیل می‌شوند. به گزارش قلم پرس،از تبریز، تراب محمدی بعد از ظهر امروز در شورای مبارزه با مخدر استان اظهار کرد: موضوع اعتیاد و […]معاون سیاسی، فرهنگی و اجتماعی استاندار آذربایجان‌شرقی با تاکید بر لزوم اجرای طرح یاری‌گران زندگی در روستاها گفت: بعضا شرایطی به وجود می‌آید که تکثر کمیته‌ها، دستورالعمل‌ها و کمیسیون‌ها خودشان به مشکل تبدیل می‌شوند.

به گزارش قلم پرس،از تبریز، تراب محمدی بعد از ظهر امروز در شورای مبارزه با مخدر استان اظهار کرد: موضوع اعتیاد و مواد مخدر خطرناکترین ناهنجاری است که می تواند جامعه را به سمت خطر پیش ببرد، زیرا  بیش از ۷۰ درصد آسیب های اجتماعی نشات گرفته از مواد مخدر و اعتیاد است.

محمدی با اشاره به آمار بالای شهدای مبارزه با مواد مخدر در ایران بیان داشت: در راه مبارزه با مواد مخدر بیش از چهار هزار شهید و ۱۲ هزار جانباز در کشور تقدیم نظام و انقلاب شده است که این امر نشان دهنده اهمیت مقابله و مبارزه با این ماده خانمان سوز است.

 آموزش های ارائه شده به سمت هدف ریل گذاری نمی شود

وی با تاکید بر لزوم اهمیت آموزش در این حوزه خاطرنشان کرد: بعضی مواقع آموزش های ارائه شده به سمت هدف ریل گذاری نمی شود؛ در ارائه آموزش ها باید همه جوانب در نظر گرفته شود تا خودش تبدیل به بدآموزی نشود.

محمدی ادامه داد: در موضوع آموزش باید به صورت نقطه ای عمل کرد؛ به گونه ای که محلات آسیب پذیر در سطح استان شناسایی شده و آموزش ها و آگاه سازی های لازم در این مناطق ارائه شود.

معاون سیاسی، فرهنگی و اجتماعی استاندار آذربایجان‌شرقی با تاکید بر لزوم اجرای طرح یاری‌گران زندگی در روستاها اظهار داشت: بعضا شرایطی به وجود می آید که تکثر کمیته‌ها، دستورالعمل‌ها و کمیسیون ها خودشان به مشکل تبدیل می شوند؛ در راستای اجرای طرح یاری گران زندگی در روستاها از ظرفیت و پتانسیل پایگاه های مقاومت و دهیاری ها و نهادهای دیگری همچون خانه بهداشت بهره گیری شود تا اجرای این طرح عملیاتی شود.

امیر رنجبر، دبیر شورای مبارزه با مواد مخدر استانداری آذربایجان شرقی نیز در این نشست گفت: اولین خانه یاری گران زندگی در کانون امام خمینی (ره) تبریز به بهره برداری رسید که در این مرکز خدمات آموزشی و پیشگیری در حوزه مواد مخدر به دانش آموزان ارائه خواهد شد.

وی به اهداف طرح یاری گران زندگی اشاره کرد و گفت: هدف از اجرای یاری گران زندگی، ترویج زندگی سالم و با نشاط، توسعه رویکرد توانمندسازی جامعه روستایی، توسعه رویکرد مردمی‌سازی و افزایش مشارکت‌های اجتماعی است.

رنجبر با اشاره به مهمترین اولویت های اجرایی این طرح یادآوری کرد: اجرای برنامه های آموزشی و مشارکتی برای نوجوانان و جوانان و گسترش و اجرای برنامه های فرهنگی و ورزشی در روستاها از اولویت های طرح یاری گران زندگی می باشد که برای همه ساکنین مناطق روستایی اجرا خواهد شد.

پایان پیام/