وعده جدید برای اتمام خط یک قطار شهری تبریز/ پروژه‌ای که ۲۱ سال در حال حرکت است!
وعده جدید برای اتمام خط یک قطار شهری تبریز/ پروژه‌ای که ۲۱ سال در حال حرکت است!

شهردار تبریز از تدوین برنامه‌ای جامع برای اتمام خط یک قطار شهری تبریز خبر داد و گفت: تا یک ماه آینده برنامه‌ای جامع و کامل برای اتمام خط یک قطار شهری تبریز تدوین خواهد شد که تأمین الزامات فنی نیز جزو همین برنامه‌ است. به گزارش قلم پرس،از تبریز، یعقوب هوشیار امروز در بازدید از […]شهردار تبریز از تدوین برنامه‌ای جامع برای اتمام خط یک قطار شهری تبریز خبر داد و گفت: تا یک ماه آینده برنامه‌ای جامع و کامل برای اتمام خط یک قطار شهری تبریز تدوین خواهد شد که تأمین الزامات فنی نیز جزو همین برنامه‌ است.

به گزارش قلم پرس،از تبریز، یعقوب هوشیار امروز در بازدید از فاز ۳ خط ۱ قطار شهری تبریز ضمن قدردانی از زحمات کارکنان مترو در عمق زمین اظهار کرد: خط یک قطار شهری تبریز در مراحل نهایی عملیات اجرایی قرار دارد و برنامه شهرداری تبریز تعیین برآورد دقیقی از عملیات اجرایی و تعیین روزشمار برای تحویل ایستگاه‌های ۱۳، ۱۴ و ۱۵ است.  

وی افزود: تا پایان ماه جاری برنامه‌ریزی دقیق و منظمی با استانداردهای لازم به لحاظ فنی، برای اتمام فاز ۳ آماده خواهد شد.  

شهردار تبریز تصریح کرد: در رابطه با خط ۲ قطار شهری، تملک‌های مورد نیاز برای ایستگاه‌ها و بازنگری طرح بهینه‌سازی خط ۲ امروز مورد بررسی قرار گرفته و تکالیفی به مشاور ابلاغ شد تا با بازنگری لازم در یک ماه آینده بتوانیم برنامه‌ریزی دقیقی برای اجرای آن داشته باشیم.

وی گفت: تلاش می‌کنیم تا دو سال آینده فاز ۱  خط ۲ قطار شهری تبریز را نیز تحویل شهروندان دهیم.

هوشیار خاطرنشان کرد: تکلیف ما ارائه عملکرد به شهروندان است و سازمان حمل و نقل ریلی شهرداری تبریز باید هر روز گزارش عملکرد خط ۱ و خط ۲ را به صورت تصویری در اختیار مردم قرار دهد تا شهروندان نیز از نحوه انجام کار مطلع شوند.  

وی متذکر شد: در رابطه با ایستگاه‌های فاز ۳ قطار شهری، جلساتی برگزار شده و امیدواریم تا آخر سال هر سه ایستگاه مورد بهره‌برداری قرار گیرد؛ اما در رابطه با اتمام خط  یک، مطالعات دقیقی باید انجام گیرد و تلاش می‌کنیم که تا پایان سال به توفیق مطلوب دست یابیم.

 خط اول مترو به طول ۱۷٫۲ کیلومتر، در سه فاز طراحی شده و شامل ۱۸ ایستگاه و دو پایانه ابتدایی و انتهایی است.

عملیات اجرایی قطار شهری تبریز در اوایل دهه ۱۳۸۰ شمسی همزمان با شهرهای مشهد، اصفهان و شیراز آغاز شد.

فاز نخست قطار شهری تبریز که کارهای اجرایی آن از سال ۱۳۸۰ آغاز شده با وجود گذشت ۲۱ سال و مدیریت ۷ شهردار، ۵ شورا و تخصیص اعتبار کامل هنوز به بهره‌برداری نرسیده و برای اتمام آن چندین صد میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

انتهای پیام/س