وضعیت وخیم کرونا در آذربایجان‌شرقی/ بدتر شدن شرایط در روزهای آینده
وضعیت وخیم کرونا در آذربایجان‌شرقی/ بدتر شدن شرایط در روزهای آینده

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز با اشاره به روند صعودی شیوع کرونا در آذربایجان‌شرقی، گفت: در روزهای آینده وضعیت کرونایی استان وخیم می‌شود.

به گزارش قلم پرس، محمدحسین صومی اظهار کرد: تعداد بیماران کرونایی بستری در بیمارستان‌های استان به یک‌هزار و ۸۲۰ نفر رسیده و میانگین روزانه فوتی‌های مبتلا به بیماری کرونا حدود ۲۵ نفر است که این آمار روز به روز در حال افزایش می‌باشد.

وی با بیان اینکه این روند نشانگر فعال بودن ویروس در استان است، افزود: به احتمال قوی در روزهای آینده اوضاع بدتری خواهیم داشت.

صومی با اشاره به روند واکسیناسیون در آذربایجان‌شرقی، گفت: از دیروز و امروز واکسیناسیون در تمام استان در حال انجام است و امیدواریم دُز دوم واکسن‌های سینوفارم و برکت را برای گروه هدف تزریق کنیم.

 مدیر گروه پیشگیری از بیماری‌های واگیر دانشگاه علوم پزشکی نیز با اشاره به افزایش آمار مبتلایان به کرونا در استان، یادآور شد: اگر ظرفیت انجام تست‌های کرونایی در استان بالاتر بود، به‌طور قطع تعداد موارد مثبت از این عدد بیشتر می‌شد.

سیمین خیاط‌زاده با تاکید بر سرعت بخشی به واکسیناسیون خاطرنشان کرد: واکسیناسیون علیه ویروس کرونا امروز در مراکز تجمعیی تبریز و سایر شهرستان‌های استان انجام می‌شود.

وی  متذکر شد: با توجه به افزایش روند بیماری کرونا در استان مردم باید فاصله‌گذاری‌ اجتماعی و پروتکل‌های بهداشتی را با جدیت بیشتری رعایت کنند.

  • منبع خبر : فارس