به گزارش خبرنگار سایت افغانستان خبرگزاری فارس، وزارت دفاع ملی افغانستان اعلام کرد در جریان روزهای عید فطر، ۲۱ غیرنظامی در این کشور کشته و ۳۰ غیرنظامی دیگر زخمی شده‌اند. «فواد امان»، معاون سخنگوی وزارت دفاع ملی افغانستان، روز یک‌شنبه، بیست‌وششم اردیبهشت گفت که طالبان آتش‌بس‌ اعلام شده را در جریان روزهای عید به صورت […]

به گزارش خبرنگار سایت افغانستان خبرگزاری فارس، وزارت دفاع ملی افغانستان اعلام کرد در جریان روزهای عید فطر، ۲۱ غیرنظامی در این کشور کشته و ۳۰ غیرنظامی دیگر زخمی شده‌اند.

«فواد امان»، معاون سخنگوی وزارت دفاع ملی افغانستان، روز یک‌شنبه، بیست‌وششم اردیبهشت گفت که طالبان آتش‌بس‌ اعلام شده را در جریان روزهای عید به صورت گسترده نقض کردند.

به گفته او، در نتیجه تحرکات «تروریستی» طالبان ۲۱ غیرنظامی کشته و ۳۳ غیرنظامی دیگر زخمی شده‌اند.

معاون سخنگوی وزارت دفاع ملی افغانستان افزود که پس از پایان آتش‌بس سه روزه حملات طالبان از سر گرفته شده است و به شدت جریان دارد.

طالبان تاکنون درباره اظهارات معاون سخنگوی وزارت دفاع ملی افغانستان، اظهارنظری نکرده است.

به مناسبت عید فطر، دولت و طالبان برای سه روز آتش‌بس کردند.

چند رویداد امنیتی از جمله انفجار مسجد «حاجی بخشی» در شهرستان شکردرده ولایت کابل در هنگام برپایی نماز جمعه، در جریان این آتش‌بس رخ داد که در آن ۱۲ تن از جمله مفتی نعمان کشته شدند. در این انفجار که در روز دوم عید صورت گرفت، ۱۵ تن دیگر زخمی شدند. طالبان مسوولیت این انفجار را بر عهده نگرفته و گزارش شده است که داعش مسوولیت آن را بر عهده گرفته است.

ولایت‌های ارزگان، کاپیسا، کندز و قندهار نیز در جریان روزهای عید شاهد خشونت و انفجار مین بوده است. در این انفجارها و حملات، شماری کشته و زخمی شدند.

آتش‌بس سه روزه در واپسین ساعات شنبه‌شب پایان یافت و دو طرف به میدان جنگ برگشتند.

پیش‌ از پایان آتش‌بس خواست‌هایی درباره تمدید آتش‌بس نیز مطرح شده بود، اما از سوی طالبان رد شد.

انتهای پیام/ ر