ورود بیش از ۱۰ میلیون زائر به کربلای معلا
ورود بیش از ۱۰ میلیون زائر به کربلای معلا

 معاون استاندار کربلا اعلام کرد که تاکنون بیش از ۱۰ میلیون زائر برای احیای مراسم اربعین حسینی وارد استان کربلای معلا شده اند. به گزارش قلم پرس به نقل از ایرنا، ‘علی المیالی’ معاون استاندار کربلا روز یکشنبه در گفتگو با خبرگزاری ‘المعلومه’ تاکید کرد که در زیارت اربعین امسال تاکنون بیش از یک میلیون […]

 معاون استاندار کربلا اعلام کرد که تاکنون بیش از ۱۰ میلیون زائر برای احیای مراسم اربعین حسینی وارد استان کربلای معلا شده اند.

به گزارش قلم پرس به نقل از ایرنا، ‘علی المیالی’ معاون استاندار کربلا روز یکشنبه در گفتگو با خبرگزاری ‘المعلومه’ تاکید کرد که در زیارت اربعین امسال تاکنون بیش از یک میلیون و ۶۰۰ هزار زائر غیر عراقی برای شرکت در مراسم اربعین وارد کربلا شده اند.
المیالی افزود: زائرین غیر عراقی از مرزهای مختلف زمینی و نیز فرودگاه نجف وارد خاک عراق شده اند.
طبق تاکید مراجع تقلید، زیارت اربعین اختصاص به خود روز اربعین ندارد و بر همین اساس و بدلیل ظرفیت محدود کربلا و جاده های مواصلاتی، زائران عراقی و غیر عراقی از چند روز زودتر مرحله مرحله به کربلا می آیند و پس از زیارت به شهرهای خود و یا سایر عتبات عالیات می روند.
معاون استاندار کربلا با اشاره به ظرفیت زیرساختی استان کربلا در تامین خدمات برای حدود یک میلیون و ۲۰۰ هزار زائر گفت: طبیعی است که حضور میلیون ها زائر کاستی هایی در زمینه خدمت رسانی ایجاد می کند.
شرکت هواپیمایی ملی عراق روز شنبه اعلام کرد که در پنج روز گذشته قریب به ۳۰ هزار زائر غیر عراقی توسط این شرکت به فرودگاه های بین المللی عراق انتقال یافته اند.
گفتنی است نزدیک به یک میلیون و ۷۸۰ هزار زائر ایرانی تا روز شنبه ویزای عراق را اخذ کرده اند و بیشتر این افراد تاکنون از خط مرزی میان دو کشور ایران و عراق گذشته اند.
سال گذشته از بیش از ۱۴ میلیون زائر عراقی و غیر عراقی زیارت اربعین، دو میلیون و ۳۵۰ هزار نفر ایرانی بودند.