به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «اسماعیل هنیه» رئیس دفتر سیاسی حماس در سخنانی تصمیم «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان برای تعویق انتخابات فلسطین را محکوم کرد. بر اساس گزارش خبرگزاری «شهاب»، وی گفت: روند برگزاری انتخابات به خاطر عواملی که اصلا قانع‌کننده نیست، کامل نشده و امیدوار بودیم که این روند تا آخر پیش […]

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «اسماعیل هنیه» رئیس دفتر سیاسی حماس در سخنانی تصمیم «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان برای تعویق انتخابات فلسطین را محکوم کرد.

بر اساس گزارش خبرگزاری «شهاب»، وی گفت: روند برگزاری انتخابات به خاطر عواملی که اصلا قانع‌کننده نیست، کامل نشده و امیدوار بودیم که این روند تا آخر پیش برود اما در کمال تأسف کامل نشد.

رهبر حماس درباره شروط بین‌المللی که عباس در سخنرانی خود به آن اشاره کرد، هم گفت، این موضوع جدید است و در گفت‌وگوهای پیشین فتح و حماس درباره آن صحبت نشده بوده است. در هیچ دوری از گفت‌وگوها از حماس خواسته نشده که با شروط بین‌المللی موافقت کند؛ موافقت با شروطی که حقوق ملت فلسطین را نادیده بگیرد، مردود است و حماس کنار زدن حق بازگشت و حق ملت فلسطین در قدس و آزادسازی اسرا را در مقابل مشروط کردن برگزاری انتخابات به موافقت حماس با شروط بین‌المللی نمی‌پذیرد.

هنیه ضمن اعلام اینکه حماس برای برگزاری انتخابات انعطاف زیادی از خود نشان داده، افزود: در گفت‌وگوهای قاهره همه می‌دانستیم که رژیم اشغالگر با برگزاری انتخابات در قدس مخالفت می‌کند با این همه تمامی گروه‌ها و شرکت‌کننده‌ها تأکید کردند که وارد این نبرد خواهیم شد؛ قدس نبردی ملی است و انتخابات در قدس را با تمام چالش‌ها و موانع برگزار خواهیم کرد.

رهبر حماس ادامه داد، از نظر این جنبش هنوز هم وقت برای برگزاری انتخابات در قدس وجود دارد و فلسطینی‌های ساکن قدس می‌توانند این حق خود را بگیرند.

هنیه ضمن اعلام اینکه تصمیم عباس برای تعویق در برگزاری انتخابات موجب به وجود آمدن شرایطی «شبه خلأ» شده است، خواستار برگزاری نشست ملی جامع با مشارکت تمامی گروه‌های و لیست‌های انتخاباتی شد.

«زیادالنخاله» دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین در واکنش به تصمیم رئیس تشکیلات خودگردان درباره تعویق انتخابات فلسطین برای توافق بر سر یک برنامه ملی به منظور تقابل با رژیم صهیونیستی خواهان برگزاری یک نشست فوق‌العاده ملی شد. (جزئیات بیشتر)

انتهای پیام/ص