خبرگزاری میزان – طبق گزارش سازمان قضایی نیروهای مسلح، محمود صفری در افتتاحیه کارگاه علمی- کاربردی مدیریت پیشگیری از وقوع جرایم در نیرو‌های مسلح که با حضور جمعی از مسئولان و فرماندهان ارشد نظامی و انتظامی استان اصفهان برگزار شد، اظهار داشت: در پیشگیری از وقوع جرم یک حرکت کاربردی و علمی جدید از سال […]

خبرگزاری میزان – طبق گزارش سازمان قضایی نیروهای مسلح، محمود صفری در افتتاحیه کارگاه علمی- کاربردی مدیریت پیشگیری از وقوع جرایم در نیرو‌های مسلح که با حضور جمعی از مسئولان و فرماندهان ارشد نظامی و انتظامی استان اصفهان برگزار شد، اظهار داشت: در پیشگیری از وقوع جرم یک حرکت کاربردی و علمی جدید از سال گذشته با هم افزایی کلیه نیرو‌ها آغاز شده است.

وی برپایی کارگاه‌های علمی- کاربردی را گامی در این مسیر برشمرد و افزود: در این کارگاه‌ها به دنبال تقویت علمی برنامه‌های پیشگیرانه با ارتقای سطح دانش و مهارت فرماندهان و مسئولان نظامی و انتظامی هستیم تا با فراگیری تکنیک‌های موثر در پیشگیری، بتوانند آن‌ها را در یگان‌های خود پیاده سازی نمایند.

این مقام قضایی به کارنامه نیرو‌های مسلح در پیشگیری از وقوع جرم اشاره کرد و گفت: نیرو‌های مسلح کارنامه درخشانی در حوزه پیشگیری دارند و آمار‌های موجود بیان گر این موضوع است.

معاون قضایی و حقوقی سازمان قضایی نیرو‌های مسلح در بخش دیگری از سخنان خود به تکالیف و وظایف نیرو‌های مسلح در انتخابات پیش رو پرداخت و تصریح کرد: بر اساس رهنمود‌های رهبرمعظم انقلاب مهم‌ترین وظیفه نیرو‌های مسلح دعوت آحاد مردم به مشارکت پرشور در انتخابات آینده است.

صفری به نقشه دشمنان برای ناامید کردن مردم از شرکت در انتخابات اشاره کرد و بیان داشت‌: می‌خواهند استقلال ما را مخدوش و مردم را از حضور در انتخابات دلسرد کنند، ولی به لطف خدا در هیچ جای دنیا مثل کشور ما شور انتخاباتی و حضور مردم در صحنه وجود ندارد.

وی عدم عضویت نظامیان در گروه‌ها و احزاب سیاسی را مورد تأکید قرار داد و خاطر نشان کرد: در ماده ۴۰ قانون مجازات جرایم نیرو‌های مسلح برای عضویت و فعالیت تبلیغاتی در انتخابات، مجازات حبس تعیین شده است.

در ابتدای این کارگاه، سیدمحسن بنیمی رئیس سازمان قضایی نیرو‌های مسلح استان اصفهان به گزارشی از فعالیت‌های این سازمان در پیشگیری از وقوع جرم و روند اجرایی این کارگاه پرداخت.

گفتنی است این کارگاه طی دو روز در مرکز آموزش هوانوردی وزارت دفاع در اصفهان برگزار شد و پس از کارگاه علمی دو تن از اساتید دانشگاه هر یک از یگان‌ها در کارگروهی با موضوع مشخص به بحث و تبادل نظر پیرامون جرایم شایع پرداختند.

انتهای پیام/