نمونه گیری از دانش آموزان تبریز برای سم شناسی
نمونه گیری از دانش آموزان تبریز برای سم شناسی

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تبریز از ترخیص ۵۰ تن از دانش آموزان دختر مسموم شده در سه مدرسه تبریز خبر داد. امیر عزیزی بهروز شامگاه شنبه در گفت و گو با خبرنگاراندر تبریز اظهار داشت: در حادثه مسمومیتی که در سه مدرسه تبریز در باغمیشه، باسمنج و ستار داداشی رخ داد، ۴۹ دانش […]مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تبریز از ترخیص ۵۰ تن از دانش آموزان دختر مسموم شده در سه مدرسه تبریز خبر داد.

امیر عزیزی بهروز شامگاه شنبه در گفت و گو با خبرنگاراندر تبریز اظهار داشت: در حادثه مسمومیتی که در سه مدرسه تبریز در باغمیشه، باسمنج و ستار داداشی رخ داد، ۴۹ دانش آموز در ساعات اولیه به بیمارستان اعزام شده بودند و سپس ۱۴ دانش آموز دیگر نیز به این تعداد اضافه شدند و در مجموع تا این لحظه ۶۳ دانش آموز تحت مراقبت قرار گرفته اند.

وی از ترخیص ۵۰ نفر از این دانش آموزان با حال عمومی خوب خبر داد و افزود: حال عمومی پنج دانش آموزی که به صورت سرپایی و شخصا به مراکز درمانی مراجعه کرده بودند، خوب بوده و نیاز به بستری نداشتند و حال عمومی دیگر دانش آموزان بستری نیز مساعد بوده و در صورت ثبات حال عمومی به زودی ترخیص خواهند شد.

 مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تبریز سرگیجه، سردرد، سوزش گلو، آب ریزش چشم و حالت تهوع را شایع ترین علائم دانش آموزان مسموم شده عنوان و تصریح کرد: خوشبختانه با توجه به تشکیل کمیته پدافند غیرعامل دانشگاه در روز جمعه، آمادگی لازم برای مواجهه با چنین مواردی به خوبی وجود داشت و بلافاصله پس از وقوع این اتفاق اقدامات لازم انجام شد و بسیاری از دانش آموزان مسموم شده با سرم تراپی و اکسیژن تراپی و دیگر اقدامات درمانی ترخیص شدند.

عزیزی خاطرنشان کرد: نمونه های لازم توسط آزمایشگاه مرکزی و آزمایشگاه جامع دانشگاه علوم پزشکی از این دانش آموزان گرفته شده و علاوه بر این از واحدهای آزمایشگاهی دیگر دستگاه ها و نهادهای استان از جمله پزشکی قانونی نیز برای بررسی این نمونه ها و انجام سم شناسی دعوت کرده‌ایم و نتایج این بررسی ها در اسرع وقت اعلام خواهد شد.

پایان پیام/ ۶۰۰۳۶