به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «ریاض المسعودی» نماینده پارلمان عراق تأکید کرد که آمریکا از ارتش عراق و دستگا‌ه‌های امنیتی آن حمایت نمی‌کند. المسعودی در مصاحبه با خبرگزاری ملی عراق (نینا) افزود که آمریکا، ارتش عراق را به سلاح پیشرفته و اطلاعات مجهز نمی‌کند و سامانه دفاع هوایی آن را ارتقا نمی‌دهد تا به […]

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «ریاض المسعودی» نماینده پارلمان عراق تأکید کرد که آمریکا از ارتش عراق و دستگا‌ه‌های امنیتی آن حمایت نمی‌کند.

المسعودی در مصاحبه با خبرگزاری ملی عراق (نینا) افزود که آمریکا، ارتش عراق را به سلاح پیشرفته و اطلاعات مجهز نمی‌کند و سامانه دفاع هوایی آن را ارتقا نمی‌دهد تا به این ترتیب ارتش عراق همواره متکی به آمریکا باقی بماند.

وی تصریح کرد که آمریکا تقریبا هر روز برخی عناصر، غارها و انبارهای کوچک سلاح را هدف بمباران قرار می‌دهد تا این پیام را به عراق بدهد که وجود آن برای مقابله با چالش‌های امنیتی در عراق مهم است.

اخیرا برخی مناطق عراق شاهد حملات مستمر گروه تروریستی داعش بود که برخی نقاط امنیتی و نظامی این کشور را هدف قرار داد.

آمریکا دی ماه سال ۱۳۹۸ در اقدامی تروریستی سپهبد حاج قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه و ابومهدی المهندس، جانشین رئیس الحشد الشعبی را به همراه نیروهای همراه آن دو در نزدیکی فرودگاه بغداد هدف قرار داد و به شهادت رساند. پارلمان عراق در واکنش به این اقدام، طرح اخراج نظامیان آمریکا از این کشور را به تصویب رساند.

انتهای پیام/م