نماینده آذربایجان‌شرقی در مجلس خبرگان رهبری درگذشت
نماینده آذربایجان‌شرقی در مجلس خبرگان رهبری درگذشت

آیت‌الله محمد فیضی سرابی، نماینده مردم آذربایجان‌شرقی در مجلس خبرگان رهبری درگذشت. به گزارش قلم پرس،از تبریز، آیت‌الله محمد فیضی سرابی صبح امروز (دوشنبه) پس از طی یک دوره بیماری در ۹۴ سالگی دعوت حق را لبیک گفت. آیت‌الله فیضی در شهریورماه سال ۱۳۰۷، در زرنق از توابع سراب در خانواده‌ای متدین به‌دنیا آمد. آیت‌الله […]آیت‌الله محمد فیضی سرابی، نماینده مردم آذربایجان‌شرقی در مجلس خبرگان رهبری درگذشت.

به گزارش قلم پرس،از تبریز، آیت‌الله محمد فیضی سرابی صبح امروز (دوشنبه) پس از طی یک دوره بیماری در ۹۴ سالگی دعوت حق را لبیک گفت.

آیت‌الله فیضی در شهریورماه سال ۱۳۰۷، در زرنق از توابع سراب در خانواده‌ای متدین به‌دنیا آمد. آیت‌الله فیضی از شاگردان حضرت امام (ره) و از اساتید حوزه علمیه قم بود و ریاست شعب مختلف دیوان عالی کشور، عضویت در هیأت نظارت بر اجرای فرمان امام (ره) در استان آذربایجان‌شرقی، عضویت در هیأت نظارت بر احکام صادره دادگاه‌های انقلاب در سال ۱۳۵۹ و ریاست شعبه حل اختلاف سه نفره دیوان عالی کشور و رئیس شعبه ۸ دادگاه عالی انقلاب در قم را نیز بر عهده داشت.

وی، علاوه بر تحصیل در امر تدریس هم فعال بود که شاگردان زیادی را تربیت کرد.

همچنین بعد از دستگیری حضرت امام (ره) در ۱۵ خرداد ۱۳۴۲ وی در محل تولد خویش طوماری چند متری پارچه­‌ای که تمام اهالی امضاء کرده بودند که بعضی از امضاها به نماد خون انگشت سبابه تهیه شده بود که به جرم دعوت به جهاد تحت تعقیب قرار گرفت، حجت‌الاسلام فیضی سرابی بعد از انقلاب نیز به دستور حضرت امام (ره) مسوول کنترل کمیته‌های شهرستان‌های مراغه، میاندوآب و سراب بود. 

انتهای پیام/س