نصیرزاده: با خمز هیچ اختلافی نداریم
نصیرزاده: با خمز هیچ اختلافی نداریم

مدیرعامل باشگاه تراکتور گفت: پاسخ خمز را هم ندادیم اما در جلسات خصوصی با او صحبت کردیم. ه گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، هوشنگ‌ نصیرزاده پس از جلسه امروز کمیته انضباطی برای رسیدگی به شکایت ۴ باشگاه از سپاهان، اظهار داشت: انتظار نداشته باشید جزئیات را بگوییم. هیچکس با گوشی در جلسه نبود و گوشی […]مدیرعامل باشگاه تراکتور گفت: پاسخ خمز را هم ندادیم اما در جلسات خصوصی با او صحبت کردیم.

ه گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، هوشنگ‌ نصیرزاده پس از جلسه امروز کمیته انضباطی برای رسیدگی به شکایت ۴ باشگاه از سپاهان، اظهار داشت: انتظار نداشته باشید جزئیات را بگوییم. هیچکس با گوشی در جلسه نبود و گوشی همه را گرفته بودند. تمام باشگاه‌های شاکی به انضمام نماینده کارگروه ناظر بر نقل و انتقالات می‌توانستند ۵ دقیقه صحبت کنند. پس از آن ۲۰ دقیقه اجازه دادند سپاهان صحبت کند. این باشگاه نیز درمورد مسائل مطرح شده صحبت کرد که به جزئیات نمی‌پردازیم.

وی افزود: پس از آن‌ هرکدام از نمایندگان حقوقی باشگاه‌ها ۳ دقیقه حرف زدند که بار دیگر ۱۲ دقیقه به سپاهان زمان داده شد تا مدیرعامل و افراد حقوقی‌شان به این مورد بپردازند. قرار شد جزئیات جلسه بیرون گفته نشود تا رای احتمالی هرچه هست تحت تاثیر قرار نگیرد. به همین دلیل این تصمیم درستی بود.

مدیرعامل تراکتور عنوان کرد: حسن‌زاده، رئیس کمیته انضباطی خیلی خوب جلسه را اداره کرد و فرجه‌های زمانی را خیلی خوب زمانبندی می‌کردند تا طرفین صحبت کنند. اصلا هم سر و صدایی نشد. باشگاه‌های شاکی معتقد بودند سپاهان سقف را رعایت نکرده و قراردادهایی که برای سال اول و دوم نوشته با همدیگر فاصله زیادی دارد. سپاهان هم می‌گفت درمورد این موضوع تدبیر کردیم و این موضوع نیز اسمش دور زدن مقررات نیست. آنها هم دفاعیات خاص خودشان را داشتند.

نصیرزاده تاکید کرد: برخی اسناد و مدارک هم توسط کمیته انضباطی نشان داده شد که سپاهانی‌ها دفاع کردند. برخی موارد را هم ما گفتیم و مدیران این باشگاه دفاع کردند. دیگر از من نخواهید چیزی بگویم.

وی در پاسخ به این سوال که یکی از حاضران  پس از خروج از جلسه اعلام کرد شاید رای پرونده نتیجه ۳ بر صفر نباشد و کمیته انضباطی سپاهان را جریمه مالی کند، اظهار داشت: به آن دوست سلام برسانید و بگویید در این صندوق همه چیز هست.

نصیرزاده درواکنش به اظهارنظر یکی از خبرنگاران مبنی براینکه اعلام می‌کند جزئیات جلسه را نمی‌گوید اما بسیاری از جزئیات را گفت، عنوان کرد: من هیچ چیز نگفتم. چه ربطی دارد؟‌

وی درپاسخ به این سوال که آیا دور زده شدن قانون ضعف خودش به عنوان یکی از قانون‌گذاران نبوده است، گفت: متوجه این حرف نمی‌شوم. از کجا متوجه شدید این فردی که می‌گوید من دور زدم رفتارش درست است. اگر دور زدنش درست و ناشی از ضعف قانون بوده است خود کمیته انضباطی تصمیم می‌گیرد. 

مدیرعامل تراکتور در پاسخ به این سوال که سایر باشگاه‌ها چگونه متوجه شدند این اتفاق افتاده است، عنوان کرد: من از طرف باشگاه‌ها چه بگویم.

نصیرزاده درمورد زمان صدور رای، گفت: خود حسن‌زاده بیرون می‌آید و حرف می‌زند.

وی در واکنش به این موضوع که چه قدر احتمال می‌دهد رای صادر شده برمبنای ائتلاف ۴ باشگاه علیه سپاهان باشد، خاطرنشان کرد: خبر ندارم چه اتفاقی می‌افتد. البته سپاهانی‌ها می‌گفتند ما با پرسپولیس بازی نکرده‌ایم اما این باشگاه به عنوان یکی از شاکیان گفت قراردادهای سپاهان به شکلی منعقد شده که من از دسترسی به برخی بازیکنانم محروم شدم. به همین دلیل شکایت خود را مطرح کرد اما بپذیرید این مسئله در فوتبال ایران جدید است و تاکنون سابقه نداشته. اولین بار است که در مورد بودجه صحبت می‌کنیم و می‌گوییم بودجه کم یا زیاد می‌شود.

مدیرعامل تراکتور درمورد بحث اختلافش با پاکو خمز، توضیح داد: هیچ اختلافی نداریم. هرچه در لیست خمز بود خرید کردم. کاری به مصاحبه‌اش ندارم. به صراحت می‌گویم ۲۹ نفر را به ما اسم داد که فقط ۷ نفر را می‌توانستیم جذب کنیم. دقیق همان نفرات را به اضافه شجاع خلیل زاده و امیرحسین حسین‌زاده گرفتیم. آنها به عنوان بازیکنان خارجی ما بودند و الان یک نفرشان در تیم ملی است. روی هم رفته خارج از این لیست بازیکن نگرفتیم. پاسخ خمز را هم ندادیم اما در جلسات خصوصی با او صحبت کردیم. فهرست خودش را هم نشان دادیم. برای اینکه مشکلی پیدا نکنیم، چیزی در مقام مقابله با او نداریم. روند تراکتور صعودی است و ان‌شاءالله موفقیت های ما نیز بیشتر خواهد شد.

نصیرزاده درمورد اظهارنظر علی خطیر مبنی بر قرارداد ۷۰۰ هزار دلاری حسین‌زاده با تراکتور، گفت: قرارداد بازیکنان ایرانی را می‌توانید پنهان کنید. باکسی در سیستم TMSتحت عنوان ترانسفر فی وجود دارد  که دقیقا درمورد حسین‌زاده ۲۰۰ هزار دلار ثبت شده است. این مبلغ را برای این فصل خودمان هم قرار دادیم. یعنی پولی که داده‌ایم ترانسفر فی بود. ممکن است چیزهای دیگری بگویند که من خبر ندارم. خطیر هم مدیرعامل خیلی خوبی است اما به او می‌گویم آنچه در ترانسفر فی ثبت کردیم و مورد رسیدگی فیفا هم قرار گرفته ۲۰۰ هزار دلار فیفا آمریکا است.

وی درپاسخ به اینکه شنیده می‌شود برخی قراردادهای تراکتور در دفتر استانبول ثبت شده است، عنوان کرد: هیچ کدام از قرارداها در دفتر استانبول ثبت نشده زیرا قراردادها در دفتر اکباتان ما به ثبت رسیده است. اگر به عکس قراردادها هم‌ نگاه کنید متوجه می‌شوید هیچکس استانبول نرفته و همه اینجا قرارداد بسته‌اند. اطلاعات شما کافی نیست.

رئیس کمیته تدوین و تطبیق مقررات فدراسیون فوتبال، اظهار داشت: هر چیز نویی با مقاومت همراه است اما روی هم رفته ممکن است سال بعد شدیدتر شود. این فوتبال بی‌پول است و نباید اجازه داد برخی پول زیادی خرج کرده و دیگران کمتر.. برخی بازیکنان علاقه دارند به باشگاه‌هایی بروند که بیشترین پول را می‌دهند و خود به خود باشگاه‌های دیگر برنده می‌شوند. آن موقع اگر باشگاهی در مسابقات به خاطر پرداخت پول زیاد یا گرفتن  بازیکنان زبده برنده شود به مفهوم قابلیت های یک مدیرعامل تلقی می‌شود اما باشگاه‌های دیگر که نتوانستند از بازیکنان دارای مبالغ بالا استفاده کنند، می‌گویند مدیرعامل قوی نبودید.

وی افزود: در فوتبال ایران برد و باخت را به مدیرعامل هم مرتبط می‌دانند. درحالیکه برخی بازیکنان قیمت‌های خیلی نجومی می‌گیرند و خودشان را نیز با دلار می‌سنجند. به همین دلیل فدراسیون باید جلوی این مسائل را به شکلی بگیرد که همه متناسب وارا شوند.

پایان پیام/۶۰۰۱۷