به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در تاشکند، هیئت های سازمان های ریلی ازبکستان،  ایران و ترکمنستان در نشست ویدئویی گسترش همکاری‌های عملی را بررسی کردند. در این نشست طرفین با هدف افزایش حجم جابجایی بار از طریق تسریع عبور واگن‌های حامل بار و برگشت واگن‌های خالی متعلق به شرکت سهامی «ازبکستان تیمیر یولاری» از ایران به ازبکستان توافق […]

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در تاشکند، هیئت های سازمان های ریلی ازبکستان،  ایران و ترکمنستان در نشست ویدئویی گسترش همکاری‌های عملی را بررسی کردند.

در این نشست طرفین با هدف افزایش حجم جابجایی بار از طریق تسریع عبور واگن‌های حامل بار و برگشت واگن‌های خالی متعلق به شرکت سهامی «ازبکستان تیمیر یولاری» از ایران به ازبکستان توافق کردند.

شرکت کنندگان به سازماندهی تردد قطار آزمایشی از طریق کریدور «ازبکستان- ترکمنستان- ایران- عمان» (تفاهم نامه عشق آباد) توجه ویژه‌ای داشتند.

در این نشست طرفین موضوع دیدار روسای سازمان‌های راه آهن ازبکستان، ترکمنستان و ایران در ۲۱ می سال ۲۰۲۰ میلادی با اجرای پروتکل‌های بهداشتی را مورد بررسی قرار دادند.

شایان ذکر است که در همین روز دیدارهای دوجانبه بین مقامات سازمان‌های ریلی ازبکستان و ترکمنستان و ازبکستان و ایران صورت گرفت.

انتهای پیام/