علی حسین پور، معاون برنامه ریزی مرکز توسعه حل اختلاف کشور در جریان بازدید از محل آزمون اولین دوره آموزشی میانجیگری در گفت‌و‌گو با میزان بیان داشت: در اجرای ماده ۸۲ قانون آیین دادرسی کیفری و تحقق اهداف مدنظر در سند تحول قضایی تاسیس موسسه میانجی گری پیش بینی شده است. حسین پور افزود: دو […]

علی حسین پور، معاون برنامه ریزی مرکز توسعه حل اختلاف کشور در جریان بازدید از محل آزمون اولین دوره آموزشی میانجیگری در گفت‌و‌گو با میزان بیان داشت: در اجرای ماده ۸۲ قانون آیین دادرسی کیفری و تحقق اهداف مدنظر در سند تحول قضایی تاسیس موسسه میانجی گری پیش بینی شده است.

حسین پور افزود: دو هدف کلی را در این مسیر مد نظر قرار داده ایم هدف اول کاهش موجودی و ورودی پرونده به محاکم قضایی است و دومین هدف نیز افزایش سرعت در رسیدگی به پرونده‌هاست که برای تحقق این اهداف از قبل فراخوانی ارسال شده بود تا متقاضیان و علاقه‌مندان ثبت نام کرده و فرآیند مصاحبه و گزینش انجام گرفته است.

وی تصریح کرد: پس از تایید مرکز توسعه حل اختلاف قوه قضاییه، متقاضیان طی ۸۴ جلسه توسط اساتید مجرب با همکاری دانشگاه تهران آموزش دیدند و امروز آزمون اولین دوره میانجی گری در  سطح کشور در ۱۵ استان با ۵۶۰ داوطلب برگزار شد و تلاش می‌کنیم حداکثر ظرف هفته آینده نتایج این آزمون را از طریق سامانه و سایت مرکز توسعه حل اختلاف اطلاع رسانی کنیم.

معاون برنامه ریزی مرکز توسعه حل اختلاف کشور در پایان یاد آور شد: امیدواریم بتوانیم از این طریق، کمک‌های شایانی هم به مردم و هم به منظور رسیدگی به دعاوی و کاهش پرونده‌ها اقدامات موثری انجام شود.

انتهای پیام/