موظفیم تا لحظه آخر مسئولیت، تلاش خواهیم کرد/ اولویت اصلی آذربایجان در سال ۱۴۰۰
موظفیم تا لحظه آخر مسئولیت، تلاش خواهیم کرد/ اولویت اصلی آذربایجان در سال ۱۴۰۰

به گزارش قلم پرس از تبریز،  محمدرضا پورمحمدی در ارتباط تصویری با فرمانداران استان، ضمن تبریک سال نو و قدردانی از تلاش‌های آنان در یک سال گذشته، اظهار داشت: سال ۹۹، سخت‌ترین سال دولت بود و در این سال، علاوه بر تشدید تحریم‌های ظالمانه، با مشکلات ناشی از شیوع کرونا مواجه شدیم. وی افزود: با […]

به گزارش قلم پرس از تبریز،  محمدرضا پورمحمدی در ارتباط تصویری با فرمانداران استان، ضمن تبریک سال نو و قدردانی از تلاش‌های آنان در یک سال گذشته، اظهار داشت: سال ۹۹، سخت‌ترین سال دولت بود و در این سال، علاوه بر تشدید تحریم‌های ظالمانه، با مشکلات ناشی از شیوع کرونا مواجه شدیم.

وی افزود: با وجود همه این مشکلات، روند توسعه در کل کشور ازجمله استان ما متوقف نشده و با تلاش‌های مسئولان و همراهی مردم، امور کشور به خوبی مدیریت شده است.

پورمحمدی خاطرنشان کرد: افزایش تولید و صادرات، وصول بیش از صددرصدی مالیات، کاهش نرخ بیکاری و کسب رتبه دوم کشور از نظر توسعه واحدهای تولیدی از جمله دستاوردهای اقتصادی استان در شرایط اقتصادی کنونی است.

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به سخنان رئیس جمهور در جلسه ستاد تنظیم بازار که عملکرد دوره دوم دولت را موفق‌تر و مهم‌تر از دوره نخست دانسته بود، گفت: با وجود اینکه در دوره نخست دولت، وضعیت خوبی از نظر اقتصادی ایجاد شد، اما دولت در دوره دوم خود با مشکلات فراوانی روبه‌رو شد که اداره کشور در این شرایط، دستاورد بزرگی است.

وی با بیان اینکه افتخار می‌کنیم که در چنین شرایط سختی توانسته‌ایم امور جامعه را مدیریت کنیم، خاطرنشان کرد: کسانی که در این شرایط برای اداره امور تلاش می‌کنند، مسئولیت را به مفهوم واقعی پذیرفته‌اند و در این شرایط، تفاوتی نمی‌کند که چه مدت از عمر دولت باقی مانده است.

پورمحمدی تأکید کرد: همه ما سرباز نظام هستیم و براساس تکلیف شرعی و اخلاقی زیر بار مسئولیت رفته‌ایم و براین اساس موظفیم تا آخرین لحظه مسئولیت، با جدیت برای پیشبرد امور تلاش کنیم.

استاندار آذربایجان شرقی، رفع موانع تولید و برگزاری انتخابات را دو مسأله مهم تا پایان فعالیت دولت برشمرد و گفت: همه مسئولان باید برای شتاب بخشیدن به روند رونق تولید و تحقق شعار سال تلاش کنند.

وی با بیان اینکه انتخابات، یکی از دستاوردهای مهم نظام است، افزود: ایستادگی نظام جمهوری اسلامی در برابر دشمنی‌های استکبار، در سایه پشتیبانی مردم بوده و اگر این دستاورد بزرگ را از دست بدهیم همه چیز را از دست داده‌ایم.

پورمحمدی با بیان اینکه برگزاری انتخابات، وظیفه اصلی وزارت کشور است، افزود: وظیفه ما به عنوان مجریان انتخابات، برگزاری انتخاباتی امن و سالم است و در این زمینه هیچ مشکلی نداریم.

وی، سلامت، امنیت، رقابت و مشارکت را کلیدواژه‌های انتخابات آتی برشمرد و گفت: نخبگان، احزاب، گروه‌های مرجع و رسانه‌ها باید برای ایجاد فضای رقابتی و جلب مشارکت حداکثری مردم در انتخابات تلاش کنند.

پورمحمدی همچنین با اشاره به آغاز بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات شوراها در هیأت‌های اجرایی، گفت: در زمینه بررسی صلاحیت داوطلبان، قانون فصل‌الخطاب است و آرای صادرشده از سوی هیأت‌های اجرایی باید در چارچوب قانون قابل دفاع باشد.

انتهای پیام/۶۰۰۰۱