به گزارش خبرگزاری فارس از بستان آباد، عابدین خرّم در جریان سفر به شهرستان بستان‌آباد، از فاز توسعه کارخانه صنایع فولاد سهند آذر آسیا در بخش تیکمه‌داش بازدید کرد و در جریان روند پیشرفت اجرایی این واحد قرار گرفت. ارزش سرمایه‌گذاری در این واحد تولیدی که با مشارکت سرمایه‌گذار خارجی در زمینی به مساحت ۱۴۰ هزار […]

به گزارش خبرگزاری فارس از بستان آباد، عابدین خرّم در جریان سفر به شهرستان بستان‌آباد، از فاز توسعه کارخانه صنایع فولاد سهند آذر آسیا در بخش تیکمه‌داش بازدید کرد و در جریان روند پیشرفت اجرایی این واحد قرار گرفت.

ارزش سرمایه‌گذاری در این واحد تولیدی که با مشارکت سرمایه‌گذار خارجی در زمینی به مساحت ۱۴۰ هزار مترمربع احداث می‌شود، بالغ بر ۶۰۰ میلیارد تومان بوده و با بهره‌برداری از آن ۲۵۰ فرصت شغلی ایجاد خواهد شد.

استاندار آذربایجان شرقی همچنین از کارخانه آردسازی سالم‌پاک در شهرک صنعتی عالی‌نسب بازدید کرد.

این واحد تولیدی در زمینی به مساحت ۱۸ هزار مترمربع و با اعتبار ۲۳۸ میلیارد تومان توسط بخش خصوصی احداث شده و با اشتغال‌زایی ۲۰۰ نفر، توان تولید سالانه ۲۰۰ هزار تن آرد را دارد.

استاندار آذربایجان شرقی در حاشیه این بازدیدها، جذب سرمایه‌گذاری و رفع موانع فعالیت بخش خصوصی را از مهم‌ترین برنامه‌های استان اعلام کرد و گفت: تامین زیرساخت‌های آب، برق و گاز یکی از مشکلات و موانع اصلی توسعه صنعت در استان است.

وی تاکید کرد: اگر بخواهیم حرکت جهشی در تولید اتفاق بیفتد باید این سه موضوع را حل کنیم که این موضوع به صورت جدی از سوی مدیریت اجرایی و نمایندگان استان در مجلس به صورت جدی پیگیری می‌شود تا دغدغه صنعت‌گران از این بابت رفع شود.

انتهای پیام/