افشین ابراهیمی مسوول روابط عمومی هواشناسی استان آذربایجان‌شرقی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در تبریز اظهار کرد: طبق اعلام اداره‌کل هواشناسی استان، از روز شب پنج شنبه شاهد بارش برف و باران در اکثر مناطق استان بودیم که بیشترین بارش از شهرستان ملکان با ۶۱.۱ میلی‌متر ثبت شده است. وی افزود: در این مدت […]

افشین ابراهیمی مسوول روابط عمومی هواشناسی استان آذربایجان‌شرقی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در تبریز اظهار کرد: طبق اعلام اداره‌کل هواشناسی استان، از روز شب پنج شنبه شاهد بارش برف و باران در اکثر مناطق استان بودیم که بیشترین بارش از شهرستان ملکان با ۶۱.۱ میلی‌متر ثبت شده است.

وی افزود: در این مدت همچنین در مراغه ۴۶.۷ میلی متر، بناب ۴۰.۲ میلی‌متر، عجب‌شیر۳۱.۸ میلی‌متر، سراب ۲۸.۹ میلی‌متر،  میانه ۲۷.۵ میلی متر، شبستر۲۵.۶ میلی‌متر، آذرشهر ۲۳.۲ میلی متر، شرفخانه۲۱.۴ میلی‌متر، خسروشاه ۱۷.۳ میلی‌متر، تبریز ۱۵.۵ میلی متر از جمله شهرهای بودند بارش در آن مناطق قابل توجه بوده است.

ابراهیمی گفت: در این مدت تنها در شهرستان‌های  هوراند، کلیبر و اهر بارشی گزارش نشده و مابقی شهرستان های استان آذربایجان شرقی زیر ۱۳ میلی‌متر بارش داشتند.

مسوول روابط عمومی هواشناسی استان آذربایجان‌شرقی تصریح کرد: سامانه بارشی دیگری نیز از بعد از ظهر ۲۹ آذر ماه وارد استان آذربایجان شرقی می شود که تمام نقاط استان را تحت تاثیر خود قرار داده و موجب  بارش باران، برف و مه خواهد شد.

وی گفت: این سامانه بارشی تا صبح روز دوم دی ماه ۱۴۰۰ در استان آذربایجان شرقی فعال خواهد بود.

گزارش فارس حاکی است میانگین بارش در استان آذربایجان‌شرقی سالانه ۲۵۰ میلی‌متر است.

انتهای پیام/۶۰۰۳۴