معیار برای انتخاب شهردار تبریز، «برنامه» است
معیار برای انتخاب شهردار تبریز، «برنامه» است

رئیس شورای اسلامی شهر تبریز معیار این شورا برای انتخاب شهردار را برنامه ارائه شده توسط کاندیداهای شهرداری عنوان کرد.

حجت الاسلام رسول برگی اظهار کرد: حضور هشت کاندیدا در جمع گزینه‌های شهرداری تبریز، نشان‌دهنده‌ی دقت‌نظر اعضای شورا و پرهیز از تعلقات جناحی و سلیقه‌ای است.

وی ادامه داد: مبنای شورای اسلامی شهر در انتخاب شهردار، پاکدستی، روحیه انقلابی، سلامت نفس، نفوذناپذیری، عدم‌ وابستگی حزبی و جناحی، تخصص، درایت، حسن سابقه، داشتن برنامه جامع و متناسب با امکانات شهر، نزدیک حقیقت و تحولگرا شود.

وی افزود: هر هشت کاندیدا، سعی کردند اعتماد اعضای شورا را جلب کنند، اما اساس این اعتماد، جناح و سلیقه نیست، بلکه معیارمان، مطالب و برنامه‌ای است که توسط نامزدها ارائه شده‌ است.

برگی با بیان اینکه اعضای شورا به تغییر در نگرش و برنامه‌ها معتقد هستند، گفت:امیدواریم بهترین فرد را از میان این آقایان انتخاب کنیم و شهر را بهتر و عالی‌تر پیش ببریم.

وی خاطرنشان کرد: طی دو روز، شاهد برنامه‌ها و پیشنهادهای خوبی بودیم اما نسبت به افرادی که خوش‌فکری نکردند و خودشان برای خودشان برنامه‌ای ننوشتند، منتقد هستیم چراکه فردی که مدت‌ها کاندیدای شهرداری است، باید با مشورت افراد متخصص و کاربلد، دنبال برنامه ویژه و متناسب با شرایط اجتماعی و فرهنگی شهر و با بودجه شهرداری متناسب باشد.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود بیان کرد: روند انتخاب شهردار در شورای اسلامی شهر، با دقت، وسواس و آرامش سپری می‌شود و اینکه گاهی عنوان می‌شود چرا شهردار سایر شهرها انتخاب شده و تبریز هنوز مانده، دلیل بر این است که برخی شهرها، از قبل، در مورد فرد مشخصی، توافق داشتند و سریع‌تر به نتیجه رسیدند.

رئیس شورای شهر تبریز یادآور شد: موکول‌شدن انتخاب شهردار به روز یکشنبه، برای این بود که برنامه‌های ارائه‌شده از سوی هشت داوطلب، در فرصت مناسبی مطالعه و بررسی شود، بنابراین، اینگونه نیست که شهردار، از پیش انتخاب شده باشد.

وی اضافه کرد: طبق ماده ۷۲، پس از ارائه‌ی برنامه‌ها از سوی داوطلبان، هر یک از کاندیداهای شهرداری، حداقل باید پنج رای را کسب کند و هر عضو شورا نیز دو نفر را انتخاب کند تا شاهد برگزاری مرحله نهایی انتخاب شهردار باشیم.

وی خاطرنشان کرد: فضای شورا، فضای خدمت است و خوشبختانه مجموعه‌ای از تخصص‌های پزشکی، معماری، شهرسازی، فرهنگی، جامعه‌شناسی، اقتصادی و ورزشی در شورای ششم حضور دارد که افق پیش روی شورا، خدمت، تخصص‌محوری و کار جهادی و انقلابی است.

به نقل از روابط عمومی شورای شهر، برگی در پایان تاکید کرد: در صورتی که تصمیمات شورا در داخل شورا اتخاذ شود و مسائلِ خارج از شورا، تاثیری بر جهت‌گیری شورا نگذارد، به امید خدا شورای ششم، یکی از ادوار موفق شورای اسلامی شهر تبریز خواهد بود.

  • منبع خبر : ایسنا