به گزارش خبرگزاری فارس از هشترود، امین امینیان در جلسه در جلسه رفع موانع تولید که با حضور سرمایه‌گذاران با حضور محمد کلامی معاون اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی تشکیل شد، با بیان اینکه اکنون بیش از یک میلیون هشترودی در خارج از این شهرستان ساکن هستند، اظهار داشت: متاسفانه این شهرستان بالاترین نرخ بیکاری کشور و استان […]

به گزارش خبرگزاری فارس از هشترود، امین امینیان در جلسه در جلسه رفع موانع تولید که با حضور سرمایه‌گذاران با حضور محمد کلامی معاون اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی تشکیل شد، با بیان اینکه اکنون بیش از یک میلیون هشترودی در خارج از این شهرستان ساکن هستند، اظهار داشت: متاسفانه این شهرستان بالاترین نرخ بیکاری کشور و استان را دارد.

وی گفت: شهرستان هشترود با ۲۴.۳۲  نرخ بیکاری را دارد که از  میانگین استانی ۱۰ درصد و ۱۲ درصد از نرخ کشوری بالاست. 

امینیان به وجود سد سهند، آزاد راه‌های پیامبر اعظم (ص)، هشترود مراغه، جاده ابریشم، جاده تمرچین عراق، جاذبه‌های توریستی و گردشگری از جمله قلعه باستانی زهاک اشاره کرد و خواستار سرمایه گذاری در حوزه های مختلف کشاورزی، صنعتی، آبزیان، تولیدی و خدماتی و توریستی را شد.

امینیان از راکد ماندن فازهای پایاب سد سهند انتقاد کرد و گفت: این سد در سال ۸۵ با ۱۶۵ میلیون متر مکعب ذخیره آب افتتاح شده اما هنوز فقط ۱۵۰۰ هکتار آن به پایان رسیده و ۵۵۰۰ هکتار  آن راکد مانده است.

فرماندار هشترود گفت: ۸ درصد معادن استان هم در  این شهرستان است اما متاسفانه معادن به جز تخریب جاده‌های روستایی هیچ سودی به این شهرستان نرسانده‌اند.

وی خواستار  فرآوری معادن در این شهرستان را شد و گفت: حداقل باید معادنی که راه‌های روستایی را تخریب می کنند مجددا آنها را احیا کنند.

وی از توزیع ناعادلانه اعتبارات توازن منطقه‌ای انتقاد کرد و گفت: متاسفانه این اعتبار ات درست و تخصصی مخصوصا برای شهرستان‌های کوچک و محروم توزیع نمی شود.

انتهای پیام/