به گزارش قلم پرس از مراغه، سردار علی اصغر عباسقلی‌زاده در همایش بصیرت دانشگاهیان مراغه اظهار داتشت: داشتن بصیرت موجب می‌شود انسانها در روزهای فتنه بتوانند حق و باطل را بهتر بشناسند. وی با بیان اینکه باید از گذشته عبرت بگیریم، افزود: فتنه‌انگیزی در طول تاریخ بوده و هست و در برهه‌های حساس نباید تسلیم فتنه […]

به گزارش قلم پرس از مراغه، سردار علی اصغر عباسقلی‌زاده در همایش بصیرت دانشگاهیان مراغه اظهار داتشت: داشتن بصیرت موجب می‌شود انسانها در روزهای فتنه بتوانند حق و باطل را بهتر بشناسند.

وی با بیان اینکه باید از گذشته عبرت بگیریم، افزود: فتنه‌انگیزی در طول تاریخ بوده و هست و در برهه‌های حساس نباید تسلیم فتنه دشمن شد.

فرمانده سپاه عاشورا گفت: برای تشخیص مسیر حق در زمان فتنه کلام وحی در قرآن  و احادیث اهل بیت بهترین راهنما هستند.

وی افزود: شاخص‌های ولایت مداری را معصومین برای ما ترسیم کرده‌اند و صفات رهبری در مقام معظم رهبری و امام در زمان حاضر تبلور می‌کند.

سردار عباسقلی زاده اضافه کرد: مردم با بصیرت ایران هیچگاه در زمین دشمن بازی نکرده‌اند و با بصیرت خود همیشه گوش به فرمان رهبری هستند.

فرمانده سپاه عاشورا با اشاره به برخی تجمع‌های کارگری، صنفی و شغلی افزود: مطالبه‌گری حق مردم است.

وی گفت: مردم ایران مواظب باشند که دشمن به دنبال فتنه انگیزی و ایجاد اختلاف از طریق مطالبات مردمی است. 

سردار عباسقلی زاده در ادامه با بزرگداشت یاد و خاطره سردار دلها افزود: سردار سلیمانی در مکتب امام و رهبری تربیت یافت و در مقابل دشمنان اسلام و انقلاب ایستاد و در این راه به شهادت رسید.

وی گفت: سردار دل‌ها در عرصه جهادی فردی مهربان و دلسوز برای مردم ایران اسلامی بود.

به گفته فرمانده سپاه عاشورا، سردار سلیمانی در دامن ولایت پرورش یافت و با ایجاد جبهه مقاومت کشورهای علیه استکبار متحد کرد.

وی با اشاره به تداوم فتنه‌های دشمنان از مردم خواست با وحدت، انسجام و اطاعت از رهبری برای آینده ای بهتر تلاش کنند و از مسئولان نیز خواست برای خدمت به مردم تلاش کنند .

رئیس دانشگاه مراغه نیز در این مراسم گفت: مردم ایران همیشه با بصیرت و آگاهی دشمنان اسلام و انقلاب را غافلگیر کرده‌اند.

لطف اللهی اضافه کرد: حماسه‌ای که مردم در نهم دی سال ۸۸ آفریدند فراموش نشدنی است.

وی با بزرگداشت یاد و خاطره سردار سلیمانی افزود: دفاع از حق و حقیقت و تلاش برای دفاع از مظلوم او را برای همیشه ماندگار کرد.

لطف اللهی گفت: مکتبی که سردار سلیمانی به شهادت خود بنیان گذاشته برای همیشه تاریخ خواهد بود.

در پایان این مراسم از خانواده نخستین شهید مدافع حرم آذربایجان شرقی شهید علی کنعانی تجلیل و قدردانی شد.

انتهای پیام/

این همایش به همت بسیج دانشجویی دانشگاه مراغه در این دانشگاه برگزار شد