متفکر‌آزاد: سهند شهر خوابگاهی نیست/ لغو یکی از طرح‌های افتتاحی در  روز بهره‌برداری
متفکر‌آزاد: سهند شهر خوابگاهی نیست/ لغو یکی از طرح‌های افتتاحی در  روز بهره‌برداری

نماینده مردم تبریز در مجلس با تقبیح این نگاه که شهرهای جدید نوعی خوابگاه‌سازی برای فقرا هستند،گفت: باید بهترین زیستگاه برای ساکنان و شهروندان شهرهای جدیدی چون سهند ایجاد شود و مردم این شهر باید در شرایطی حتی بهتر از تبریز زیست کنند. به گزارش قلم پرس،از تبریز، روح الله متفکرآزاد ظهر  پنجشنبه در مراسم […]نماینده مردم تبریز در مجلس با تقبیح این نگاه که شهرهای جدید نوعی خوابگاه‌سازی برای فقرا هستند،گفت: باید بهترین زیستگاه برای ساکنان و شهروندان شهرهای جدیدی چون سهند ایجاد شود و مردم این شهر باید در شرایطی حتی بهتر از تبریز زیست کنند.

به گزارش قلم پرس،از تبریز، روح الله متفکرآزاد ظهر  پنجشنبه در مراسم افتتاح و آغاز عملیات اجرایی پروژه‌های شهر جدید سهند اظهار داشت: با توجه به اینکه جمعیت شهر جدید سهند در حال رسیدن به عدد ۲۰۰ هزار نفر است، پیشرفت و توسعه آن موضوعی مهم و آینده‌نگرانه است.

وی با اشاره به لغو یکی از طرح‌های افتتاحی این شهر در همان روز بهره‌برداری خاطرنشان کرد: اینکه یک پروژه درست در روز افتتاح با بیان علت کنار گذاشته می‌شود، موجب اعتماد مردم به مجموعه اجرایی می‌شود و این در حالی است که کشور در سنوات گذشته چوب طرح‌ها و پروژه‌های چند افتتاحیه را خورده، چرا که برخی‌ها مصر بر افتتاح پروژه‌ها به هر قیمتی بوده‌اند.

این نماینده مجلس افزود: شهرهای قدیمی حول محور آب و شهرنشینی در آنها با رعایت همه مبانی و مبتنی بر اصول طبیعی خدمات شهری بنا می‌شدند اما در ایجاد شهرهای جدید باید مولفه‌های اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و دیگر عوامل در کنار هم دیده شوند، چراکه تنها یک مکان خوابگاهی ایجاد نمی‌کنیم و باید محیط ورزشی، تفریحی، فرهنگی و معماری مرتبط با ساختارهای زیست بوم ایرانی اسلامی در ایجاد شهرهای جدید در نظر گرفته شوند و خوشبختانه بسته افتتاحی امروز در شهر جدید سهند نیز واجد این مشخصه‌هاست.

وی با تقبیح این نگاه که شهرهای جدید نوعی خوابگاه‌سازی برای فقرا هستند، تأکید کرد: بر خلاف این تصور باید بهترین زیستگاه برای ساکنان و شهروندان شهرهای جدیدی چون سهند ایجاد شود و در این خصوص نباید سود دستگاه‌ها و سازمان‌ها از اجرای پروژه‌ها مدنظر باشد، بلکه باید انتفاع مردم اولویت باشد و مردم سهند باید در شرایطی حتی بهتر از تبریز زیست کنند.

متفکرآزاد متذکر شد: البته این مهم به معنی نادیده گرفتن حقوق روستاهای اطراف و مناطقی که پیشرفت سهند با آنها تعارضات و تضادهایی دارند، نیست و باید در اجرای پروژه‌ها و طرح‌های توسعه‌ای سهند موضوع حق‌الناس این مناطق نیز مدنظر باشد و نباید توسعه این شهر منجر به سلب آسایش و زندگی به حق مناطق پیرامونی سهند شود چون ساکنان این مناطق پیشتر بوده‌اند و این شهر جدید سهند است که همسایه آنها شده است.

انتهای پیام/ ۶۰۰۳۶/س