به گزارش خبرگزاری فارس از مراغه، امیرحسین بهداد امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران با بیان اینکه مایه‌کوبی دام سبک آذربایجان‌شرقی علیه بیماری طاعون آغاز شد. وی گفت: در این طرح بیش از ۵ میلیون راس دام سبک در استان به‌صورت رایگان علیه طاعون واکسینه می‌شوند. بهداد افزود: مایه‌کوبی نشخوارکنندگان کوچک علیه طاعون با هدف پیشگیری […]

به گزارش خبرگزاری فارس از مراغه، امیرحسین بهداد امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران با بیان اینکه مایه‌کوبی دام سبک آذربایجان‌شرقی علیه بیماری طاعون آغاز شد.

وی گفت: در این طرح بیش از ۵ میلیون راس دام سبک در استان به‌صورت رایگان علیه طاعون واکسینه می‌شوند.

بهداد افزود: مایه‌کوبی نشخوارکنندگان کوچک علیه طاعون با هدف پیشگیری از خسارت این بیماری در تمام دامداری‌ها و واحدهای دامی استان انجام می‌شود.

وی اضافه کرد: واکسن مورد نیاز برای مایه‌کوبی در استان تامین شده است.

رئیس دامپزشکی آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه این طرح به‌صورت کاملا رایگان انجام می‌شود، یادآور شد: همکاری دامداران موجب کنترل و کاهش تلفات این بیماری خواهد بود.

وی تصریح کرد: طاعون نشخوارکنندگان کوچک، از بیماری ویروسی بسیار واگیر گوسفند و بز است که در صورت اپیدمی می‌تواند خسارات و تلفات شدیدی به دامداری‌ها وارد کند.

بهداد متذکر شد: این بیماری با شروع ناگهانی تب، ریزش ترشحات از چشم و بینی، زخم دهان و بینی، تنگی تنفس، اسهال مقاوم به درمان و سرفه آغاز شده و تلفات تا ۷۰ درصد را می‌تواند به همراه داشته باشد.

انتهای پیام/۶۰۰۰۷/س