«ماجرای آلمان» در تئاتر شهر تبریز
«ماجرای آلمان» در تئاتر شهر تبریز

نمایش «ماجرای آلمان» در تئاتر شهر تبریز به روی صحنه می‌رود.   به گزارش قلم پرس،از تبریز، نمایش «ماجرای آلمان» به تهیه‌کنندگی دانشگاه نبی‌اکرم (ص) تبریز و کارگردانی وحید فرشی از ۱۵ فروردین ماه در تئاتر شهر تبریز به روی صحنه خواهد رفت. وحید فرشی، کارگردان این نمایش، ضمن اعلام خبر فوق اظهار کرد: ماجرای […]نمایش «ماجرای آلمان» در تئاتر شهر تبریز به روی صحنه می‌رود.

  به گزارش قلم پرس،از تبریز، نمایش «ماجرای آلمان» به تهیه‌کنندگی دانشگاه نبی‌اکرم (ص) تبریز و کارگردانی وحید فرشی از ۱۵ فروردین ماه در تئاتر شهر تبریز به روی صحنه خواهد رفت.

وحید فرشی، کارگردان این نمایش، ضمن اعلام خبر فوق اظهار کرد: ماجرای آلمان یکی از نمایشنامه‌های کشور ترکیه، نوشته‌ی واصف اونگورن با ترجمه پری اشتری است که موضوع آن دغدغه‌ی هر روز جامعه امروز ماست.

وی افزود: من با حمایت دانشگاه نبی‌اکرم و با به کارگیری دانشجویان رشته‌ی نمایش این دانشگاه به مدت هفت ماه برای این نمایش را کار کردم چون برای تئاتر آکادمیک و تئاتری که پشتوانه‌ی علمی دارد، اهمیت بسیاری قائل هستم و بدون شک دانشگاه نبی‌اکرم یکی از مهم‌ترین کانون‌هایی است که با آموزش توانسته تئاتر تبریز را به سمت و سوی تئاتر درست و ریشه‌دار پیش ببرد.

فرشی که خود از فارغ‌التحصیلان نمایش دانشگاه نبی اکرم (ص) تبریز است همچنین گفت: در این کار ما با ترکیبی از بازیگران با سابقه و دانشجویانی که اغلب اولین تجربه کار حرفه‌ایشان را خواهند داشت سعی کردیم از تجربه‌ی حرفه‌ای‌ها و انرژی و انگیزه‌ی بسیار بالای دانشجویان بهره ببریم.

این کارگردان تأکید کرد: نمایش ماجرای آلمان داستان برهه‌ی کوتاهی از زندگی یکی خانواده است که بر اثر عوامل سیاسی، اجتماعی و اقتصادی دچار مشکلاتی می‌شوند و مردم و افراد جامعه‌ی امروز ما به خوبی در این نمایش قابل مشاهده هستند.

گفتنی است، در این نمایش حسین اصل عبداللهی به عنوان طراح صحنه و مشاور، سامان ارمی به عنوان طراح نور، احسان رسولی به عنوان طراح پوستر، ناصر صمدی به عنوان طراح گریم، اسما رحیمی به عنوان مجری گریم، امین طایفی به عنوان دستیار کارگردان، امیرحسین مهدی‌پور به عنوان مدیر صحنه، مهدی احمدزاده، مهدی جعفریان، محمدرضا عباسی و محمدسالار قلی‌زاده به عنوان دستیاران صحنه، مهسا محمدزاده به عنوان منشی صحنه، علی سربازی به عنوان عکاس، مینا رحیمی به عنوان مسئول لباس، پرینا خسروشاهی به عنوان مشاور امور تبلیغاتی،  هادی لطفی به عنوان تصویربردار و سازنده تیزر، سعید وزیری به عنوان آهنگساز و همچنین سید سجاد راثی، مهرداد نیکجو، رقیه ولیپور، حنانه پیری، نازنین قامتی، کامیار جلالی، مصطفی جباری سابق، سجاد جلاللی، محمدمهدی آقامالی جابر دلسوز و محمدسالار قلی‌زاده، فرهنگ گروسی و هادی بختیاری به عنوان بازیگر، وحید فرشی را در این اثر یاری می‌کنند.

شایان ذکر است نمایش «ماجرای آلمان» از ۱۵ فررودین ماه ۱۴۰۱ در سالن استاد صادقی تئاتر شهر تبریز، ساعت ۲۲ (بعد از افطار) به روی صحنه می‌رود و روز اول اجرا ویژه‌ی هنرمندان و اهالی رسانه خواهد بود. بلیت‌فروشی برای این نمایش از ۱۶ فروردین از سایت www.ebilit.com و گیشه تئاتر شهر تبریز انجام خواهد شد.

 

انتهای پیام/