به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، سیدمحمدرضا میرتاج الدینی، در خصوص اهمیت سفر وزیر امور خارجه کشورمان به جمهوری آذربایجان در راستای دیدار و گفت‌وگو با مقامات عالی‌رتبه این کشور، اظهار داشت: رویکرد سیاست خارجی دولت سیزدهم مبتنی بر گسترش روابط با همسایگان است از این رو شاهد سفر حسین امیرعبداللهیان به باکو هستیم. نماینده […]

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، سیدمحمدرضا میرتاج الدینی، در خصوص اهمیت سفر وزیر امور خارجه کشورمان به جمهوری آذربایجان در راستای دیدار و گفت‌وگو با مقامات عالی‌رتبه این کشور، اظهار داشت: رویکرد سیاست خارجی دولت سیزدهم مبتنی بر گسترش روابط با همسایگان است از این رو شاهد سفر حسین امیرعبداللهیان به باکو هستیم.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: جمهوری آذربایجان در میان همسایگان از شاخص های ویژه ای برای ایران برخوردار است و در این میان مشترکات فرهنگی و تاریخی نیز به این مهم می افزاید.

وی ادامه داد: اگر چه برخی از بدخواهان دو ملت نخواسته اند روابط میان دو کشور تقویت شود اما با وجود شیطنت‌های دشمنان، روابط تاکنون خوب بوده است.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با اشاره به اینکه حاشیه‌های رخ داده اخیر در منطقه نباید مانعی برای توسعه روابط دوجانبه باشد، افزود: بر این اساس مقامات دو کشور باید بر روی توسعه مناسبات اقتصادی، تجاری و سیاسی تمرکز ویژه ای داشته باشند.

عضو گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: بدون شک روابط دو کشور باید فراتر از معیارهای همسایگی باشد از این رو مقامات دو کشور باید با در کنار هم قرار گرفتن بتوانند محور تحولات باثبات کننده منطقه باشند.

انتهای پیام/