لزوم اطلاع رسانی ممنوعیت صادرات محصولات کشاورزی ۳ تا ۶ ماه قبل از اجرا
لزوم اطلاع رسانی ممنوعیت صادرات محصولات کشاورزی ۳ تا ۶ ماه قبل از اجرا

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی گفت: ممنوعیت صادرات محصولات کشاورزی باید ۳ الی ۶ ماه قبل از اجرایی شدن اطلاع رسانی شود و صدور بخشنامه بدون اعلام قبلی و به صورت خلق الساعه، غیرقانونی است. به گزارش قلم پرس،از بناب، ذبیح الله اعظمی امشب در جلسه دیدار با کشاورزان بناب که با حضور  شهیاد […]عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی گفت: ممنوعیت صادرات محصولات کشاورزی باید ۳ الی ۶ ماه قبل از اجرایی شدن اطلاع رسانی شود و صدور بخشنامه بدون اعلام قبلی و به صورت خلق الساعه، غیرقانونی است.

به گزارش قلم پرس،از بناب، ذبیح الله اعظمی امشب در جلسه دیدار با کشاورزان بناب که با حضور  شهیاد آبنار قائم مقام معاون وزیر و  مدیرکل دفتر بازرگانی داخلی کالاهای کشاورزی وزارت جهادکشاورزی اظهار کرد: در هفته آتی جلسه با حضور وزیر جهادکشاورزی، معاونان و رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی برگزار خواهیم کرد و مشکلات پیازکاران را در این جلسه پیگیری می کنیم.

وی تولید محصولات کشاورزی را یکی از ارکان برقراری امنیت غذایی دانست و گفت: طبق مصوبه مجلس شورای اسلامی برای صدور بخشنامه ممنوعیت صادرات یک محصول باید ۳ تا ۶ ماه قبل این ممنوعیت اطلاع رسانی شود و صدور چنین بخشنامه ای بدون اعلام قبلی و به صورت خلق الساعه، غیرقانونی است.

 عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی گفت: پیاز قرمز دارای ماندگاری بالاتری از پیاز سفید و زرد است و این مساله ای است که باید به آن توجه شود.

نماینده مردم جیرفت در مجلس شورای اسلامی گفت: مسئله حقابه پیازکاران ابن شهرستان از طریق وزارت نیرو پیگیری خواهد شد.

وی بر ضرورت راه اندازی صنایع تبدیلی برای محصول پیاز تاکید کرد و ادامه داد: خرید تضمینی در مجلس شورای اسلامی برای محصولات راهبردی مانند گندم و دانه های روغنی در نظر گرفته شده است و امکان خرید تضمینی پیاز وجود ندارد.

اعظمی همچنین از بررسی کیفیت سموم تولیدی شرکت های داخلی و تحقیق و تفحص از این شرکت ها توسط مجلس شورای اسلامی خبر داد.

وی خود ظرفیت بناب در حوزه فرآوری کشمش را یکی از نقاط قوت این شهرستان در حوزه کشاورزی قلمداد کرد.

پایان پیام/۶۰۰۰۴