قضات دادسرا و دادگاه های انقلاب در خط مقدم نظم و امنیت هستند
قضات دادسرا و دادگاه های انقلاب در خط مقدم نظم و امنیت هستند

معاون اول قوه قضاییه گفت: قضات دادسرا و دادگاه های انقلاب در خط مقدم نظم و امنیت مردم و نظام، شبانه روزی مجاهدت می کنند.

به گزارش قلم پرس  صبح امروز «یکشنبه ۲۲ آبان» نشست قضایی حجت الاسلام و المسلمین محمد مصدق معاون اول قوه قضاییه با قضات دادسرا و دادگاه انقلاب اسلامی تهران، برگزار شد.
در این نشست علی القاصی رئیس کل دادگستری استان تهران، سید محمد تقوی رئیس دادگاه انقلاب اسلامی تهران و‌ قضات دادسرا و دادگاه انقلاب اسلامی تهران حضور داشتند.
حجت الاسلام و المسلمین مصدق گفت: قضات دادسرا و دادگاه های انقلاب در خط مقدم حفظ نظم و امنیت و صیانت از ارکان نظام خدمت می کنند و شبانه روزی ایثار و مجاهدت می کند.
وی با اشاره به تشکیل قرارگاه عملیاتی اجرای فرامین مقام معظم رهبری در قوه قضاییه، گفت: سخنان امسال در تاریخ هفتم تیر رهبر معظم انقلاب کاملا کارشناسی شده و تخصصی بود و برای تحقق فرامین و سیاست های رهبر انقلاب، قرارگاه عملیاتی در قوه قضائیه با حضور مسئولان ارشد قضایی تشکیل شد و جلسات این قرارگاه هر هفته برگزار می شود.
معاون اول قوه قضاییه بیان کرد: برنامه‌ای را از ابتدای سال جاری آغاز کردیم به عنوان مثال در دو استان به صورت نمونه اقدامی اجرا شد که آیا شاخص غیراز آمار برای ارزیابی عملکرد قضایی در آن دو استان وجود دارد یا خیر که طبق گزارش‌های دریافتی به نتایج مطلوبی رسیدیم.
وی افزود: براساس معیار جدید بر مبنای کار و عملکرد افراد اقدامات قضایی در استان‌ها ارزیابی می‌شود نه بر اساس زمان حضور افراد در محل کار و نه صرف ارائه آمار.
دراین دیدار تعدادی از قضات دادسرا و دادگاه های انقلاب اسلامی به بیان دیدگاه های خود پرداختند و معاون اول قوه قضاییه اعلام کرد که تمام مطالبات و خواسته‌های مطروحه قضات بررسی خواهد شد.
سید محمد تقوی بیان کرد: دادگاه‌های انقلاب بلافاصله پس از پیروزی انقلاب به فرمان امام خمینی (ره) تشکیل و آیین نامه‌ای تدوین و بر مبنای آن دادسرا و دادگاه به کار خود ادامه داد.

وی افزود: دادگاه انقلاب در سال ۱۳۵۸ پس از تصویب قانون اساسی زیر نظر شورای عالی قضایی قرار و سپس بخشی از قوه قضاییه و دادگستری شدند.
رئیس دادگاه انقلاب اسلامی تهران اظهار کرد: هدف از ایجاد دادگاه انقلاب و فعالیت آن برخورد با عوامل رژیم گذشته و گروهک‌های مفسدین، معاندین و قاچاقچیان موادمخدر و کالا بود و بعداً در قانون صلاحیت های آن مشخص گردید.
وی با اشاره به آشوب‌های اخیر در کشور، گفت: قضات شریف دادگاه انقلاب آمادگی دارند تا قاطعانه در چارچوب قانون با مخلان امنیت مانند گذشته برخورد داشته باشند.
در ادامه تقوی به ارائه گزارشی از عملکرد دادگاه انقلاب اسلامی تهران به معاون اول قوه قضاییه پرداخت.
همچنین وی با طرح مشکلات موجود در دادگاه انقلاب، مواردی را به معاون اول قوه قضاییه اعلام کرد.
پس از اتمام این نشست معاون اول قوه قضاییه با حضور در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب از نزدیک در جریان اقدامات این شعبه قرار گرفت.
حجت الاسلام و المسلمین مصدق در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب با اشاره به حجم پرونده‌های موجود در شعبه، گفت: هر کدام از این پرونده‌ها مربوط به یک موضوع است. وضعیت یک شعبه از دادگاه انقلاب تهران این است!
وی افزود: مردم باید بدانند که همکاران ما چه اقداماتی انجام می‌دهند تا پرونده‌ای به نتیجه برسد.
معاون اول قوه قضاییه تاکید کرد: هدف ما در دادگاه انقلاب این است تا امنیت و آرامش بر جامعه حکم فرما باشد.