قصه تکراری سرگردانی سفر برای زائران دهه آخر صفر مشهد
قصه تکراری سرگردانی سفر برای زائران دهه آخر صفر مشهد

نبود نظارت کافی سبب شده امسال هم همچون سال‌های گذشته، زائران دهه آخر صفر را با قیمت‌های چند برابری بلیت اتوبوس به مقصد مشهد مواجه کرد، قیمت‌هایی که اگر پیش از این برای آن چاره‌ای اندیشیده می‌شد شاید امروز شاهدش نبودیم. به گزارش قلم پرس،از تبریز، هرساله با فرارسیدن ایام خاص نظیر اعیاد و یا اربعین و دهه […]نبود نظارت کافی سبب شده امسال هم همچون سال‌های گذشته، زائران دهه آخر صفر را با قیمت‌های چند برابری بلیت اتوبوس به مقصد مشهد مواجه کرد، قیمت‌هایی که اگر پیش از این برای آن چاره‌ای اندیشیده می‌شد شاید امروز شاهدش نبودیم.

به گزارش قلم پرس،از تبریز، هرساله با فرارسیدن ایام خاص نظیر اعیاد و یا اربعین و دهه آخر صفر که شاهد افزایش سفر زائران به مشهد هستیم، با تخلفات گرانفروشی بلیت‌ها مواجه می‌شویم.

در پی گزارشات مردمی مبنی بر وجود برخی تخلفات در عرضه و تامین بلیت اتوبوس‌ها به مقصد مشهد( ارائه بلیت با قیمت دو برابری ) در آستانه ۲۸ صفر و شهادت امام رضا(ع)، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان شرقی در گفتگو با خبرنگاراندر تبریز مدعی شد: هیچ مشکلی در تامین و عرضه بلیت برای زائرین ۲۸ صفر نداریم و همشهریان به راحتی می توانند بار این سفر زیارتی را از طریق اتوبوس ببندند.

اروجعلی علیزاده افزود: از ۲۰ تا ۳۱ شهریور ۷۰ درصد از کل اتوبوسهای بین شهری تبریز به مقصد مشهد اختصاص یافته که پیش فروش بلیط این اتوبوسها نیز از ۱۶ شهریور شروع شده است.

وی از زائران امام رضا(ع) خواست بلیت های رفت و برگشت خود را قبل از عزیمت تهیه و تاریخ برگشت را نهایی کنند تا در زمان بازگشت از این سفر زیارتی دچار مشکل تهیه وسیله نشده و حدالمکان بهترین خدمات را از سوی ناوگان حمل و نقل بین شهری دریافت کنند.

علیزاده قیمت بلیط اتوبوس‌های بین شهری به مقصد مشهد برای صندلی های تک نفره  را ۵ میلیون و ۳۵۰ هزار ریال اعلام و اضافه کرد: این رقم برای صندلی های دونفره ۳میلیون و ۱۷۰ هزار ریال تعیین شده و مسافران دقت داشته باشند از پرداخت مبالغ بیشتر خوداری کنند.

علیزاده در عین حال از مسافرانی که قصد سفر و استفاده از ناوگان حمل و نقل جاده ای به مقصد مشهد را دارند درخواست کرد صرفا از مبادی قانونی یعنی سامانه فروش اینترنتی پایانه های حمل و نقل و یا با مراجعه مستقیم به ترمینال برای تهیه بلیط اقدام کنند و از خرید بلیط از اشخاص و یا مبادی دیگر جدا خوداری نمایند چرا که با این اقدام در واقعه به این افراد و اقدامات غیر قانونی آنها وجاهت قانونی داده و حتی باعث رونق گرفتن کسب و کار خارج از قانون آنها می شوند.

این مقام ارشد در حوزه حمل و نقل جاده ای استانی با اشاره به شماره سه رقمی ۱۴۱ و شماره تلفن ثابت ۰۴۱۳۴۷۹۳۴۶۳دفتر ترمینال راهداری اظهار داشت: این دو شماره و دفتر راهداری مستقر در ترمینال تبریز ۲۴ ساعته و به صورت شبانه روزی آماده دریافت نظرات و پیشنهادات و مهمتر از همه تخلفات و یا اقدامات خارج از عرف در این بخش هستند که خدای نکرده از سوی برخی افراد سودجو صورت می گیرد.

انتهای پیام/۶۰۰۱۴