به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، منابع خبری اعلام کردند که شمار قربانیان حادثه مرگبار بامداد امروز در نزدیکی کوه جرمق در شمال غرب شهر الخلیل به ۴۵ افزایش یافته است. این حادثه در شمال فلسطین اشغالی در پی ازدحام ایجاد شده در جریان یک مراسم مذهبی رخ داد. طبق گزارش‌ها، چگونگی وقوع این حادثه […]

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، منابع خبری اعلام کردند که شمار قربانیان حادثه مرگبار بامداد امروز در نزدیکی کوه جرمق در شمال غرب شهر الخلیل به ۴۵ افزایش یافته است.

این حادثه در شمال فلسطین اشغالی در پی ازدحام ایجاد شده در جریان یک مراسم مذهبی رخ داد.

طبق گزارش‌ها، چگونگی وقوع این حادثه در این مراسم که با شرکت حدود ۱۰۰ هزار نفر برگزار شده بود، روشن نیست و پلیس در حال تحقیق است.

برخی منابع محلی ابتدا ریزش سکوی حاضران را دلیل این حادثه عنوان کردند اما مقام‌های صهیونیستی دلیل آن را «ازدحام بیش از حد جمعیت» اعلام کردند.

رسانه‌های محلی به نقل از منابع پلیس گزارش دادند ازدحام بعد از آن شروع شد که برخی از حاضران روی پله‌ها سر خوردند و باعث افتادن ده‌ها نفر دیگر شدند.

«بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی روز یکشنبه را عزای عمومی اعلام کرد و آن را یکی از بدترین فجایع اسرائیل خواند.

از سوی دیگر، نتانیاهو صبح امروز (جمعه) هنگام بازدید از محل حادثه مرگبار از سوی افراد حاضر در آنجا هو شد و به سمتش بطری‌ پرتاب کردند.

انتهای پیام/.