خبرگزاری میزان – حسن بابایی، معاون برنامه ریزی و فناوری اطلاعات دادگستری کل استان تهران در نشست مشترک معاونان قضایی رئیس کل محاکم تهران با ارائه گزارشی از عملکرد دادگستری در سال ۱۳۹۹ گفت: با تلاش قضات در سال گذشته وضعیت خوبی را داشتیم. معاون برنامه ریزی و فناوری اطلاعات دادگستری کل استان تهران خاطرنشان […]

خبرگزاری میزان – حسن بابایی، معاون برنامه ریزی و فناوری اطلاعات دادگستری کل استان تهران در نشست مشترک معاونان قضایی رئیس کل محاکم تهران با ارائه گزارشی از عملکرد دادگستری در سال ۱۳۹۹ گفت: با تلاش قضات در سال گذشته وضعیت خوبی را داشتیم.

معاون برنامه ریزی و فناوری اطلاعات دادگستری کل استان تهران خاطرنشان کرد: در برخی از حوزه‌ها نتایج مطلوبی حاصل شده از جمله در تجدید نظر ۴۲ درصد و در شعب حقوقی ۸ درصد، کیفری دو ۳۰ درصد، دادگاه انقلاب ۲۸ درصد و در مجموع در پایان سال ۹۹ تعداد ۱۴ هزار فقره عملکرد مثبت داشته ایم.

وی افزود: در حال حاضر روند کاهش پرونده‌های مسن در مجتمع‌های قضایی شهید بهشتی، مدنی، مدرس و عدالت در وضعیت مطلوبی قرار دارد.

بیشتر بخوانید:

بابایی اظهار کرد: سامانه نوبت دهی در تمامی واحد‌های قضایی فعال شده و وضعیت کاری تمام شعب از لحاظ رسیدگی و پاسخگویی کامل مشخص شده و در تلاش هستیم با استفاده از فناوری، ورود ارباب رجوع را ضابطه‌مند کنیم و به وضعیت مطلوب برسانیم.

معاون برنامه ریزی و فناوری اطلاعات دادگستری کل استان تهران متذکر شد: با وجود بالا بودن سرانه ارجاع پرونده به قاضی استان تهران نسبت به سایر استان‌های کشور و انتظار دادرسی دقیق و متقن در تلاش هستیم علیرغم وجود کمبود و مشکلات کادر قضایی را پیگیری و حل کنیم و در این زمینه پایش نیرو‌های قضایی در استان تهران آغاز شده و برخی از شعب غیر فعال شده و شعب بلاتصدی تامین نیرو و فعال خواهند شد.

وی گفت: در سال ۱۳۹۹ آمار قابل قبول و خوبی داشتیم و اگر این همت، تلاش و همکاری به این شکل ادامه پیدا کند، در سه ماهه اول سال ۱۴۰۰ به موجودی معادل سال ۱۳۹۰ خواهیم رسید و این برگ زرین و موفقیتی بزرگ برای دادگستری استان تهران خواهد بود.

بابایی افزود: در اسفندماه ۱۳۹۹ برخلاف عملکرد ماه پایانی در یک دهه اخیر برای اولین بار عملکرد مثبتی داشتیم و همچنین موجودی پرونده‌های وارده و مختومه در اسفندماه ۹۹ در مقایسه با اسفندماه ۹۸ افزایش چشمگیری داشته است و عملکرد مطلوب و مثبتی در کاهش آمار داریم.

معاون برنامه ریزی و فناوری اطلاعات دادگستری کل استان تهران اظهار کرد: تعداد شعب نامتعارف و بالای هزار فقره در استان تهران را به ۷ شعبه کاهش دادیم و در حال حاضر تنها ۴ شعبه در شهریار، یک شعبه در رباط کریم و در شهر تهران فقط ۲ شعبه با موجودی بالای هزار فقره داریم.

بابایی در پایان گفت: روابط عمومی به عنوان رکنی که می‌تواند در انعکاس اقدامات و فعالیت‌های همکاران نقش عمده‌ای داشته باشد نیازمند توجه و عنایت است.

انتهای پیام/