خبرگزاری میزان – یدالله موحد، رئیس کل دادگستری کرمان در نشست هم اندیشی با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و اصحاب مطبوعات و رسانه کرمان با موضوع پیشگیری از جرایم و تخلفات انتخاباتی گفت: انتخابات در کشور ما فرصت بسیار بزرگ و سرمایه گرانقدری است و همه باید قدر و منزلت آن را شناخته […]

خبرگزاری میزان – یدالله موحد، رئیس کل دادگستری کرمان در نشست هم اندیشی با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و اصحاب مطبوعات و رسانه کرمان با موضوع پیشگیری از جرایم و تخلفات انتخاباتی گفت: انتخابات در کشور ما فرصت بسیار بزرگ و سرمایه گرانقدری است و همه باید قدر و منزلت آن را شناخته و به خوبی از آن استفاده کنند.

رئیس کل دادگستری استان کرمان ضمن بیان این مطلب که اصحاب رسانه در انتخابات نقش چند بعدی دارند، عنوان کرد: نقش اول رسانه‌ها در حوزه اطلاع رسانی و تبیین اهمیت انتخابات و جایگاه سرنوشت ساز نهادی است که در نتیجه انتخابات شکل می‌گیرد.

موحد ادامه داد: ترویج و نهادینه کردن فرهنگ قانون مداری در فرایند برگزاری انتخابات سالم، رقابتی و عادلانه از جمله رسالت‌های مهم اصحاب رسانه به شمار می‌رود و هر چه فرهنگ قانون مداری در فضای انتخاباتی ترویج شود، تخلفات و جرایم انتخاباتی کاهش می‌یابد.

رئیس کل دادگستری استان کرمان با اشاره به رفتار‌های مجرمانه در حوزه رسانه‌ها در فضای انتخاباتی، اظهار داشت: هر گونه ادعای غیر واقع مبنی بر توقف انتخابات و هر اقدامی که موجب اخلال در روند انتخابات شود، جرم است و جرم انگاری شده است و مورد پیگیری قرار می‌گیرد.

وی به فعالیت سامانه سجام در معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان نیز اشاره و بیان کرد: بیش از هشت هزار نفر در این سامانه همکاری می‌کنند و گزارشات آن‌ها از تخلفات در حوزه‌ها مختلف دریافت و رسیدگی می‌شود.

انتهای پیام/