خبرگزاری میزان – محمدحسین رحیمی‌زاده، معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری یزد به اهمیت رعایت قانون در جامعه اشاره کرد و بیان داشت: اخذ شناسه «شامد» موجب حمایت قانونی از فعالان مجازی می‌شود و آنان را از امتیازات برخوردار می‌کند. وی تصریح کرد: نامزد‌های انتخابات باید نشانی صفحه و کانال‌هایی که برای تبلیغات […]

خبرگزاری میزان – محمدحسین رحیمی‌زاده، معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری یزد به اهمیت رعایت قانون در جامعه اشاره کرد و بیان داشت: اخذ شناسه «شامد» موجب حمایت قانونی از فعالان مجازی می‌شود و آنان را از امتیازات برخوردار می‌کند.

وی تصریح کرد: نامزد‌های انتخابات باید نشانی صفحه و کانال‌هایی که برای تبلیغات در فضای مجازی از ظرفیت آن‌ها استفاده می‌کنند را به ستاد اعلام کنند.

این مقام قضایی با بیان اینکه افراد باید جهت ساماندهی فعالیت‌ها در فضای مجازی مبادرت به اخذ شناسه الکترونیکی محتوای دیجیتال (شامد) از وزارت فرهنگ و ارشاد سلامی نمایند، ادامه داد: در این خصوص با همکاری اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد، جلسات توجیهی و آموزشی در خصوص باید و نباید‌ها تبلیغات و رقابت در انتخابات برای مدیران کانال‌ها و گروه‌ها برگزار می‌شود.

رحیمی‌زاده خاطرنشان کرد: اشخاصی که در فضای مجازی مایل به فعالیت و تبلیغات هستند جهت استفاده صحیح از فضای مجازی، کد شناسایی الکترونیکی را از طریق سامانه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دریافت کنند.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری یادآور شد: جرایم و تخلفات مربوط به فضای مجازی مثل تبلیغات زود هنگام به ستاد پیشگیری از جرایم و تخلفات انتخابات اعلام می‌شود و در مرحله اول پیشگیری و تذکر و در مرحله بعد اقدام لازم قانونی صورت می‌گیرد.

وی با بیان اینکه طراحی و اختصاص مکان‌هایی برای تبلیغات نامزد‌های انتخابات از سوی شهرداری‌ها پیش‌بینی می‌شود، گفت: همکاری مردم و نامزد‌ها و فعالیت در چارچوب مقررات موجب برگزاری انتخاباتی سالم، پرشور و قانونمند می‌شود و همه باید پایبند به وظایف خود باشند.

انتهای پیام/