فرهنگیان با نجابت ما را همراهی‌ کرده‌اند ولی وزارت هم به ما کمک کند
فرهنگیان با نجابت ما را همراهی‌ کرده‌اند ولی وزارت هم به ما کمک کند

استاندار آذربایجان‌شرقی با تاکید بر اینکه شرایط سخت است و باید همه به کمک گمارده شوند، گفت: فرهنگیان با نجابت ما را همراهی‌ کرده‌اند ولی وزارت هم به ما کمک کند.

به گزارش قلم پرس، محمدرضا پورمحمدی صبح امروز در مراسم افتتاح دبیرستان ماندگار آیت‌الله طالقانی(ره) تبریز و اولین همایش مدیریت و نگهداری و تعمیر فضاهای آموزشی و تربیتی و ورزشی اظهار کرد: افتخار تبریز این است که ۷۰۰ سال پیش ربع رشیدی داشت و مفتخریم این افتخار بزرگ و بازآفرینی المان تاریخی کشور انجام می‌گیرد.

وی با بیان اینکه بنده به‌عنوان استاندار باید در بخش‌های مختلف توسعه استان تکاپو داشته باشم، گفت: با تشریف‌فرمایی وزیر به استان خیالمان راحت شد زیرا ایشان علاقه به استان دارند و چندین سال از عمر خود را در این شهر گذرانده‌اند.

استاندار آذربایجان‌شرقی افزود: از استان خاطرجمع هستیم که افراد حاضر در وزارت آموزش و پرورش گلچین شده هستند که در اوضاع احوال بی‌پولی چنین پروژه‌هایی را کار می‌کنند.

وی با تاکید بر اینکه وضعیت فرهنگ و آموزش کشور موضوع مهمی است، یادآور شد: مسیر علمی کشور در دست وزارت آموزش و پرورش است ولی آنچه مهم است این است که همه دختران شین‌‌آباد را دیده و دلمان به درد آمد.

پورمحمدی اذعان داشت: آموزش ایدئولوژی ماست و حتی مکتب ما خواندن را یک فریضه برای مردان و زنان تا آخر عمر می‌داند.

وی با تاکید بر اینکه شرایط سخت است و باید همه به کمک گمارده شوند، تصریح کرد: فرهنگیان با نجابت ما را همراهی‌ کرده‌اند ولی وزارت هم به ما کمک کند.

استاندار آذربایجان‌شرقی با اشاره به کلیپی ساخته شده از سوی جوانان خاطرنشان ساخت: در این کلیپ می‌گویند که توسعه یافتگی و یا عقب‌ماندگی به دلیل تاریخ چندین هزار ساله نیست و آن موضوع امروز ما را خوب نمی‌کند و حتی اعلام کرده که جغرافیا هم نمی‌تواند موثر باشد زیرا این کشورهای نفت‌خیز مانند عربستان را که دست نشانده آمریکا هستند، بسته به یک نفت هستند و اگر روزی نفت قطع شود، هیچ کاری نمی‌توانند بکنند.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه جغرافیایی چین و ژاپن ۸۰ درصد کوهستانی است ولی جزو سه اقتصاد برتر دنیا می‌باشند و یا همین جهان سومی‌ها الان ناسا را اداره می‌کنند پس  تفاوت در دانش و فرهنگ است که اگر این را درست کنیم قطعا آینده کشور درست خواهد شد.

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس