فرماندار اهر: با خودروهای غیربومی برخورد می‌شود
فرماندار اهر: با خودروهای غیربومی برخورد می‌شود

فرماندار شهرستان اهر گفت: کنترل تمامی ورودی و خروجی‌های اهر به شهرهای کلیبر،تبریز ،ورزقان و مشکین شهر با همراهی نیروی انتظامی ،هلال احمر و راهداری با شدت ادامه دارد و با رانندگان و مسافران متخلف برخورد جدی می‌شود.

زاهد محمودی روز دوشنبه در  جمع خبرنگاران افزود: همه اماکن، مراکز تجاری، پاساژها و صنوف غیرضروری با همکاری بازاریان و اصناف و ادارات مرتبط تعطیل شده و اگر در این مورد برخی اصناف در تعطیلی اماکن خود همکاری نکنند، پلمپ می شوند.

وی گفت: هیچ کمبودی در عرضه مایحتاج ضروری نداریم و مراکز عرضه ارزاق از این تعطیلی مستثنی بوده و در خدمت شهروندان می باشند.

محمودی خاطرنشان کرد: کارگاه های تولید ماسک و ضد عفونی کننده از آغاز شیوع کرونا در سطح شهر با تمام ظرفیت فعالیت خود را آغاز کرده اند که امیدواریم مشکلی در عرضه این موارد پیش نیاید.

وی همچنین گفت: اکیپ های بازرسی متشکل از ادارات ذیربط نیز در سطح شهر فعال شده و بر روند توزیع، تولید و عرضه اقلام مورد نیاز مردم نظارت دارند و با متخلفان برخورد جدی می شود.

فرماندار اهر خاطرنشان کرد: خوشبختانه در روزهای اخیر و اجرای طرح فاصله اجتماعی و تشدید کنترل ها و اعمال قانون، تردد خودروها در داخل و خارج شهر اهر به شدت کاهش یافته است.

وی با اشاره به وضعیت  پیش آمده و اضطراری در شیوع بیماری کرونا از شهروندان خواست با تدبیر مناسب خانواده ها را تشویق و ترغیب کنند که تا ریشه کنی این ویروس در خانه هایشان بمانند.

محمودی افزود: با وجود باز بودن ادارات سعی شده کارکنان ادارات با نوبت بندی و با کمترین تعداد در ادارات حضور داشته باشند، ضمن اینکه ادارات خدمات رسان به صورت شبانه روزی در خدمت شهروندان هستند.

وی همچنین ضمن قدردانی از همراهی ارزشمند فعالان رسانه ای در انتشار به موقع اخبار عمومی ستاد و اخبار شهرستان در خصوص بیماری کرونا بر حفظ آرامش روانی مردم تاکید کرد و گفت: متاسفانه برخی افراد مغرض و فرصت طلب در فضای مجازی با نشر برخی خبرهای غیر واقعی موجبات دل نگرانی جامعه را فراهم می کنند که در این خصوص نیز انتظار داریم دستگاه های مرتبط پیگیری لازم انجام و با افراد خاطی برخورد قانونی لازم را انجام دهند.

شهرستان اهر با ۱۳۵ هزار نفر جمعیت در ۹۰ کیلومتری شمال شرق تبریز واقع شده است.