فرصت‌ها و تهدیدات استان را می‌شناسم و آشنایی کامل دارم
فرصت‌ها و تهدیدات استان را می‌شناسم و آشنایی کامل دارم

استاندار جدید آذربایجان‌شرقی گفت: بنده به عنوان خادم مردم همه فرصت‌ها و تهدیدات استان را می‌شناسم و به عواملی که می‌تواند استان را در حوزه‌های مختلف اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی به جایگاه شایسته و بایسته خود برساند، آشنایی کامل دارم.

به گزارش قلم پرس، عابدین خرم در آئین تکریم و معارفه استانداران پیشین و جدید آذربایجان شرقی، با گرامی‌داشت یاد و خاطره ۱۰ هزار شهید استان، اظهار داشت: به عنوان خادم مردم بافرهنگ آذربایجان شرقی، به کلام امام راحل تأسی می‌کنم که فرمود کمربندها را محکم ببندید و برای خدمت گسترده به مردم و انقلاب آماده شوید، دل، قلب و فکر ما فدای راه ائمه اطهار، شهیدان، جانبازان، ایثارگران و مردان مردی است که برای اعتلای ارزش‌ها و مبانی دین خدا جان دادند تا ما بایستیم و راست قامت بمانیم.

وی با اشاره به اینکه توصیه‌های بزرگان و حکم رئیس جمهور، وظیفه بنده را سنگین‌تر می‌کند، افزود: با وحدت، همدلی و همراهی همه بخش‌ها با محوریت نماینده ولی فقیه و نمایندگان استان در مجلس خبرگان و مجلس شورای اسلامی، حرکت و توسعه در ابعاد مختلف استان کاملاً قابل دسترس است.

استاندار جدید آذربایجان شرقی اضافه کرد: بنده به عنوان خادم مردم همه فرصت‌ها و تهدیدات استان را می‌شناسم و به عواملی که می‌تواند استان را در حوزه‌های مختلف اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی به جایگاه شایسته و بایسته خود برساند، آشنایی کامل دارم.

وی با تاکید بر اینکه تمام توان خود را به کار خواهم گرفت تا استان به موقعیت و جایگاه عالی خود در حوزه‌های فرهنگی، سیاسی و اقتصادی دست یابد، ادامه داد: در حوزه اشتغال، اقتصاد، رفع تورم به عنوان حکم و وظیفه قانونی و شرعی خود و در جهت عمل فرامین مقام معظم رهبری، مسوولان ارشد نظام و وزیر محترم کشور حرکت خواهیم کرد.

خرم با بیان اینکه امنیت را برای سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی استان آذربایجان‌شرقی در تمام حوزه‌های اقتصادی در حد اعلا فراهم خواهیم کرد، خاطرنشان کرد: در حوزه زیرساخت‌ها بیش از ۹۵۰ پروژه نیمه‌تمام در استان داریم که با همکاری بخش خصوصی و کمک دولت تلاش می‌کنیم این پروژه‌ها را تکمیل کنیم.

وی با تاکید بر جلب همراهی و همکاری نخبگان، فرهیختگان، هنرمندان، اهالی فرهنگ، مبتکران و فناوران استان بیان کرد: آذربایجان شرقی می‌تواند یکی از استان‌های برجسته در حوزه فرهنگی و تولید علم باشد و همه باید دست به دست هم دهیم و مسیر نورانی انقلاب را با صلابت طی کنیم.

استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه حرکت، توسعه و رشد در حوزه‌های مختلف قابل دسترس بوده و آذربایجان‌شرقی در زمینه تولید علم و دانش یکی از استان‌های برجسته کشور به شمار می‌رود، ادامه داد: ملت ایران از گردنه‌های سختی عبور کرده است، امروز دشمنان ما هم تحریم می‌کنند و هم تحریم و راه‌های زیادی را بر ملت ایران بسته‌اند، اما با اراده ملت و نخبگان همه راه‌ها قابل بازگشایی است.

وی با تاکید بر اینکه می‌توانیم با همین ظرفیت‌های فعلی در حوزه‌های مختلف به قله‌های رفیع پیشرفت و توسعه نائل شویم خاطرنشان کرد : آذربایجان‌شرقی می‌تواند در کشور الگو باشد و به قول مقام معظم رهبری روایت تاریخ ایران بدون روایت تاریخ آذربایجان ناقص است.

خرم با بیان اینکه امیدوارم توفیق داشته باشم تا شرمنده شهدا نشوم تصریح کرد: به برکت خون شهدا و قلم‌ها و قدم‌های استوار علامه‌های این مرزوبوم، کارهای بزرگی را در حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی به سامان خواهیم رساند و تلاش می‌کنیم تا انسجام و یکپارچگی و همدلی در استان ارتقا یابد.