به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس، سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و رئیس هیأت مذاکره کننده ایرانی که برای شرکت در مذاکرات وین درباره احیای برجام در اتریش به سر می برد، امشب (جمعه) در توئیتی نوشت: وین مقر آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و دفتر سازمان ملل متحد […]

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس، سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و رئیس هیأت مذاکره کننده ایرانی که برای شرکت در مذاکرات وین درباره احیای برجام در اتریش به سر می برد، امشب (جمعه) در توئیتی نوشت: وین مقر آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و دفتر سازمان ملل متحد است و اتریش تاکنون میزبان خوبی برای مذاکرات بوده است.

وی افزود: مشاهده پرچم رژیم اشغالگری که در همین چند روز ده ها غیرنظامی از جمله کودکان بسیاری را به طرز وحشیانه کشتار کرده است، بر فراز ساختمان های دولتی در وین، بهت آور و دردناک است. ما در کنار فلسطین ایستاده ایم. 

نظامیان صهیونیست از صبح روز  ۲۸ ماه مبارک رمضان، با حمله به صحن‌های مختلف مسجدالاقصی، آن را به یک میدان جنگ تبدیل کردند و ضمن محاصره آن، با استفاده از بمب‌های صوتی، گاز‌‌ اشک‌آور، گلوله‌های پلاستیکی و حتی فلزی، نمازگزاران و تحصن‌کنندگان در این مکان مقدس را هدف قرار دادند.

علاوه بر آن در مناطق مختلف کرانه باختری نیز، نظامیان و شهرک‌نشنیان صهیونیست با فلسطینیانی که در اعتراض به طرح‌های رژیم صهیونیستی برای یهودی‌سازی قدس و اقدامات تحریک‌آمیز صهیونیست‌ها از جمله اقدام برای تصاحب محله الشیخ جراح و اخراج فلسطینی‌ها از آن به خیابان آمده بودند، درگیر شدند.

در پاسخ به این جنایات، نیروهای مقاومت فلسطین وارد عمل شدند و اراضی اشغالی از جمله قدس، عسقلان، تل‌آویو و شهرک‌های صهیونیست‌نشین اطراف نوار غزه را بمباران کردند.

 ارتش صهیونیست نیز شماری از نیروهای ذخیره خود را فراخوانده و در حال بمباران کور مناطق مختلف در نوار غزه است.

عباس عراقچی معاون وزیر امور خارجه ایران از پنجشنبه ۱۶ اردیبهشت ماه در رأس هیأتی به منظور شرکت در دور جدید مذاکرات ایران و ۱+۴ در اتریش حضور دارد. او روز جمعه ۱۷ اردیبهشت در نشست کمیسیون مشترک برجام با حضور ایران و پنج کشور آلمان، فرانسه، روسیه و انگلیس و نماینده اتحادیه اروپا شرکت کرد و در این روزها نیز رایزنی های دو سه و چهارجانبه با روسای هیات های شرکت کننده داشت. 

به گزارش فارس، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران نیز چند روز پیش در توئیتی به زبان عربی حمله به مسجد الاقصی توسط نظامیان صهیونیست را بزرگ‌ترین دلیل بر ماهیت نژادپرستانه و مجرمانه این رژیم خواند و تنها راه‌حل عادلانه قضیه فلسطین را رجوع به اراده فرزندان واقعی این سرزمین و برگزاری همه پرسی برشمرد.

انتهای پیام/