«ظریف»: هدف ایران برقراری صلح پایدار در افغانستان است
«ظریف»: هدف ایران برقراری صلح پایدار در افغانستان است

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در دوشنبه، «محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران به منظور شرکت در نهمین کنفرانس «قلب آسیا – روند استانبول» و مذاکرات با مقامات عالی تاجیکستان وارد «دوشنبه» شد و مورد استقبال «مظفر حسین زاده» معاون وزیر امور خارجه تاجیکستان و سایر مقامات این کشور قرار گرفت. ظریف […]

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در دوشنبه، «محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران به منظور شرکت در نهمین کنفرانس «قلب آسیا – روند استانبول» و مذاکرات با مقامات عالی تاجیکستان وارد «دوشنبه» شد و مورد استقبال «مظفر حسین زاده» معاون وزیر امور خارجه تاجیکستان و سایر مقامات این کشور قرار گرفت.

ظریف در پاسخ به سوال خبرنگار فارس در رابطه به برنامه این سفر، گفت: بسیار خوشحالم فرصتی پیدا شد تا برای اجلاس قلب آسیا و یک سفر دوجانبه به کشور دوست، همسایه و همزبان تاجیکستان سفر کنم.

 وی ادامه داد: امیدواریم بتوانیم با مقامات تاجیکستان و سایر مقامات کشورهای که با افغانستان دارای اشتراک زیادی هستند به برادران و خواهران خود در افغانستان برای برقراری صلح پایدار و پایان درگیری ها در این کشور کمک کنیم.

وی با اشاره به برنامه دیدار و مذاکرات خود با مقامات عالی تاجیکستان، اظهار داشت: روابط تهران و دوشنبه روابط دیرینه و برادرانه است، امیدوارم این سفر بتواند به تقویت و گسترش همکاری ها در همه زمینه ها سهم خوبی ایفا کند.

علاوه بر شرکت و سخنرانی در این کنفرانس و مذاکرات با مقامات تاجیکستان، ظریف همچنین با وزرای امور خارجه افغانستان، پاکستان، هند و آذربایجان نیز دیدار خواهد کرد.

انتهای پیام/.