ضرورت تعیین حرایم کوجوار مصوب سفر رئیس جمهور به آذربایجان‌شرقی
ضرورت تعیین حرایم کوجوار مصوب سفر رئیس جمهور به آذربایجان‌شرقی

استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر ضرورت همکاری و هم افزایی همه دستگاه ها برای تعیین حرایم کوجوار گفت: کارگروه بررسی و رفع موانع حرایم کوجوار باید در اسرع وقت تشکیل شود. به گزارش قلم پرس،از تبریز، عابدین خُرّم بعد از ظهر امروز در هفتمین جلسه شورای برنامه‌ریزی استان اظهار کرد: موضوع کوجوار یکی از […]استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر ضرورت همکاری و هم افزایی همه دستگاه ها برای تعیین حرایم کوجوار گفت: کارگروه بررسی و رفع موانع حرایم کوجوار باید در اسرع وقت تشکیل شود.

به گزارش قلم پرس،از تبریز، عابدین خُرّم بعد از ظهر امروز در هفتمین جلسه شورای برنامه‌ریزی استان اظهار کرد: موضوع کوجوار یکی از مسائلی بود که در سفر رئیس جمهور به آذربایجان شرقی مطرح شد و مورد تصویب قرار گرفت.

 استاندار آذربایجان شرقی تاکید کرد: لازمه اینکه بحث حرایم کوجوار تعیین تکلیف شود و وضعیت آن مشخص شود، همکاری و تعامل تمام دستگاه‌ها و سازمان‌هاست؛ اقداماتی که شهرداری انجام داده، به دلیل آن که یکی از مناطق آسیب‌پذیر محسوب می‌شود، ارزشمند می‌باشد و امیدواریم به همین روال ادامه یابد تا ساماندهی و اتمام پروژه‌ها بتواند فضلی مناسبی بین مردم ایجاد کند.

رئیس شورای برنامه ریزی آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: برای حل مشکل حرایم کوجوار کارگروهی متشکل از مسکن و شهرسازی، گاز، برق و پتروشیمی، تشکیل و راهکارهای مناسب برای این موضوع احصاء شود و تا جایی که مقررات و قانون اجازه می دهد، باید تصمصیمات منطقی اتخاذ شود.

خُرّم  با تاکید بر لزوم فعال شدن کارگروه اجتماعی استانداری اظهار داشت: با توجه به اینکه کارگروه اجتماعی به شورای اجتماعی ارتقا یافته، لازم است جلسات آن فعال شده و موضوعات هر شهرستان مورد بررسی قرار گیرد.
 
خرم در ادامه به نقشه مهندسی فرهنگی استان اشاره کرد و گفت: نقشه مهندسی فرهنگی استان جزو مطالبات شورای فرهنگ عمومی بوده و باید با در نظر گرفتن منابع برای مواردی که اجرا خواهند شد، تعیین تکلیف شود، زیرا که جزو اولویت های کاری سال ۱۴۰۲ بوده و نباید مورد غفلت واقع شود.

محمد کلامی، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری آذربایجان شرقی نیز گفت: موضوع حریم کوجوار در سفر اول و دوم رئیس جمهور به استان در جلسه هیئت وزیران مطرح و مقرر شد که «یو.تی.ام» آن منطقه با جغرافیای فعلی به محیط زیست کشور ارائه شده و مورد تصویب قرار گرفت.

پایان پیام/