ضرورت برنامه‌ریزی برای توسعه گردشگری در دوران پساکرونا
ضرورت برنامه‌ریزی برای توسعه گردشگری در دوران پساکرونا

به گزارش قلم پرس از تبریز، محمدرضا پورمحمدی در دیدار معاون گردشگری وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، اظهار داشت: توسعه ظرفیت‌های گردشگری یک ضرورت انکارناپذیر است که باید همواره مورد توجه تصمیم‌سازان و تصمیم‌گیران قرار گیرد. وی با اشاره به بخشی از ظرفیت‌های گردشگری استان آذربایجان‌شرقی گفت: این استان در طول سال، میزبان صدها […]

به گزارش قلم پرس از تبریز، محمدرضا پورمحمدی در دیدار معاون گردشگری وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، اظهار داشت: توسعه ظرفیت‌های گردشگری یک ضرورت انکارناپذیر است که باید همواره مورد توجه تصمیم‌سازان و تصمیم‌گیران قرار گیرد.

وی با اشاره به بخشی از ظرفیت‌های گردشگری استان آذربایجان‌شرقی گفت: این استان در طول سال، میزبان صدها هزار گردشگر داخلی و خارجی است؛ اما در یک سال اخیر به دلیل شیوع کرونا آمار مسافران و گردشگران ورودی به استان به شدت کاهش یافته است.

پورمحمدی تأکید کرد: باید برای دوران پساکرونا برنامه‌ریزی‌های مناسبی برای توسعه صنعت گردشگری و میزبانی از گردشگران و مسافران داخلی و خارجی داشته باشیم.

استاندار آذربایجان‌شرقی متذکر شد: ما به غنا و توانمندی‌های فرهنگی آذربایجان، ایمان داریم و در کنار تمام سیاست‌‌ها، تلاش برای اعتلای فرهنگی جامعه را از اولویت‌های اصلی خود می‌دانیم.

وی بر معرفی هرچه بیشتر ظرفیت‌های تاریخی، فرهنگی و گردشگری استان در سطح منطقه و جهان تأکید کرد و گفت: در سایه این اقدامات، می‌توانیم شاهد جذب بیشتر گردشگران  خارجی به استان باشیم.

معاون گردشگری وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی نیز در این دیدار تصریح کرد: آذربایجان‌شرقی از استان‌های بسیار مهم، تاریخی، فرهنگی و گردشگرپذیر کشور محسوب می‌شود که همه‌ساله تعداد بسیار زیادی از گردشگران داخلی و خارجی را به خود جذب می‌کند.

 تیموری با اشاره به تاثیرات شیوع بیماری کرونا در صنعت گردشگری، یادآور شد: با وجود تمام  محدودیت‌ها، حمایت وزارت میراث فرهنگی از اصناف فعال در حوزه گردشگری ادامه دارد که از آن جمله می‌توان به امهال بدهی‌های مالیاتی و اعطای تسهیلات ۱۲ درصدی به این بخش اشاره کرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود از افزایش دو برابری تعداد گردشگران ورودی به کشور در حد فاصل سال‌های ۹۶ تا ۹۸ خبر داد و اضافه کرد: گردشگری از مزیت‌های اصلی جمهوری اسلامی ایران است که توجه ویژه و تخصصی به این حوزه، توسعه اقتصادی بیشتر کشور و کاهش اتکا به منابع نفتی را به دنبال خواهد داشت.

انتهای پیام/۶۰۰۰۱/س