ضرورت ارائه لایحه جامع انتخابات/ برگزاری انتخابات به صورت الکترونیکی
ضرورت ارائه لایحه جامع انتخابات/ برگزاری انتخابات به صورت الکترونیکی

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس گفت: امروز با گسترش فناوری ارتباطات برگزاری انتخابات به صورت الکترونیک یکی از ضروریات است. به گزارش قلم پرس،از تبریز، سیدمحمدرضا میرتاج الدینی، با تاکید بر ضرورت ارائه لایحه جامع انتخابات، اظهار کرد: قانون جامع انتخابات از ضروریات امروز است، چند دهه از قانون انتخابات گذشته و […]نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس گفت: امروز با گسترش فناوری ارتباطات برگزاری انتخابات به صورت الکترونیک یکی از ضروریات است.

به گزارش قلم پرس،از تبریز، سیدمحمدرضا میرتاج الدینی، با تاکید بر ضرورت ارائه لایحه جامع انتخابات، اظهار کرد: قانون جامع انتخابات از ضروریات امروز است، چند دهه از قانون انتخابات گذشته و باید به روز شود. در طول سال های گذشته مواردی به قانون الحاق شده که در واقع وصله ناجور است.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس ادامه داد: شرایط امروز با سال‌های گذشته و زمانی که قانون انتخابات نوشته شده، تغییر کرده است، امروز با گسترش فناوری ارتباطات برگزاری انتخابات به صورت الکترونیک یکی از ضروریات است.

وی تاکید کرد: همچنین با تدوین قانون جامع باید سلامت انتخابات، شفافیت مالی، کاهش هزینه ها، شیوه های تبلیغاتی و مسئولیت های که در گذشته ایجاد شده است، تعیین تکلیف شود. همچنین باید از برخی تخلفات انتخابات از جمله فروش رای جلوگیری شود در قانون به این نکات اشاره شده اما باید به رو و قوی شود از این رو تدوین قانون جامع برای انتخابات ضرورت دارد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اشاره به اینکه در ادوار مختلف قانون جامع انتخابات مطرح بوده اما به نتیجه نرسیده است، توضیح داد: ارائه لایحه جامع قانون انتخابات در اواخر دوره مجلس انجام می شد که فرصت بررسی وجود نداشت از سوی دیگر دولت ها عزمی در این حوزه نداشتند، با توجه به صحبت‌هایی که با وزارت کشور شده است امیدواریم در دولت رئیسی این موضوع نهایی شود یا لایحه بدهد یا در کمیسیون تخصصی نکات مدنظر خود را پیش ببرند تا به سرعت به  نتیجه برسیم.

انتهای پیام/